Mynet Trend

Ulleungdo

Gizemli Ulleungdo Haydi göz atalım.

Ulleungdo

Genel Bilgiler

Gizemli Ulleungdo

Haydi göz atalım. Ulleungdo, Kore'de nereye seyahat edileceği üzerinde çalışan kişiler için bile her gün kullanılan bir isim değil. Buna rağmen ülkeyi gezen insanlar yarımadayı terk etmez ama herhangi bir sebeple bunu yaparlarsa da sevimli Jeju Adası'na gideceklerdir.

Japon Denizi'nin kıyısında yer alması ve sadece feribotla, Donghae (2.5 saat ) veya Pohang (3.5 saat) üzerinden gidilmesi nedeniyle Ulleungdo'ya gitmek biraz uğraş verici bir süreçtir. Fakat sonrasında geldiğinize değdiğini göreceğiniz birkaç ikna edici neden bulunuyor.

Geziye başlayanlar için, (her kenarından denize dik yükselen) bu volkanik ada ülkesi dünyada göremeyeceğiniz birtakım muhteşem manzaralara sahip. Etrafında akan su turkuaz rengindeyken, kayalıklı iç yapısı koyu yeşildir. Diğer yerlerde daha güzel manzaralar keşfetmekte zorlanabilirsinz. İşin doğrusu burası her ne kadar Jeju Adası kadar güzel olsa da, turistlerin o kadar ilgisini çekmiyor ve buradaki her şey daha yavaş adımlarla ilerliyor gibi görünüyor.

Bulunan tüm bu manzaralar, lezzetli deniz ürünleri, huzur ve sessizlik buraya eşsiz bir Kore atmosferi katıyor. Buraya gelmeden önce 2 kez düşünmeyin, hemen Ulleungdo'ya gelin.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön