SPOR

UltrAslan'dan Gezi Parkı eylemi açıklaması

Günlerdir süren Gezi Parkı eylemleri gündemin ilk konusu olmaya devam ederken taraftar gruplarının eyleme verdiği destek herkesin ilgisini çekiyor. Özellikle dün Beşiktaş Çarşı grubu ve Fenerbahçelilerin toplu halde Taksim Meydanı'na gitmesi dikkat çekmişti. Galatasaray'ın taraftar grubu UltrAslan'dan da konu hakkında bir açıklama geldi...

UltrAslan'dan Gezi Parkı eylemi açıklaması

Galatasaray'ın taraftar grubu ultrAslan, Taksim Gezi Parkı ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada bu olaylarda "siyasi çıkar" gözeten parti ve kuruluşlar eleştirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Bilindiği üzere geçtiğimiz cuma günü Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesilmemesi için yeşile ve doğaya duyarlı insanlar tarafından bir direniş sergilendi, kendi semtimizdeki bir Park olan Taksim Gezi Parkı'ndaki bu direnişe ultrAslan olarak destek olmak için bir yürüyüş düzenledik, diğer taraftarların da yer aldığı bu yürüyüşe ultrAslan binlerce taraftarıyla öncülük etmiştir. Cuma ve cumadan sonraki günlerde de doğayı koruma adına gösterilen bu sivil direnişe münferit olarak katılan binlerce taraftarımız desteğini sürdürmüştür. Sonraki günlerde Gezi Parkı'nda doğa adına eylemini sürdürenlerin yanı sıra maalesef "parkın sınırları dışına çıktığınızda" siyasi eylemlerin de oluşturulmaya başlandığını herkes gibi bizlerde üzüntüyle izledik. Olayların siyasi bir noktaya taşınmak istenmesini ve bazı kesimlerin sahiplenmeye çalışmasını kabul etmemiz mümkün değildir.

Günlerce hiçbir koşul gözetmeksizin Taksim Gezi Parkı adına hassasiyetlerini gösterenlere saygımız sonsuzdur. Şunu bir defa daha ifade etmekte fayda görüyoruz. ultrAslan Bağımsız Taraftar Oluşumu olarak Gezi Parkına destek verirken kimseden icazet almadığımız gibi bugün orada olmamak içinde kimseden telkin almadık, almayız! Herkesin siyasi düşünce ve görüşüne saygı duymakla beraber, ultrAslan olarak hiçbir siyasi görüşle ilgili bir duruş sergilemediğimiz gibi hiçbir siyasi hareketle bir bağlantımız, bir yakınlığımız olmamıştır ve hiçbir zamanda olmayacaktır, unutulmasın ki anlayışla karşılanması gereken çok önemli bir husus daha var o da, Galatasaray ve ultrAslan şemsiyesi altında farklı düşünce ve ideolojide arkadaşlarımızın mevcut olduğudur ve bizim hiç kimsenin düşüncesine saygısızlık edemeyeceğimiz gibi herkesin düşüncesine de saygılı davranılması gerektiğinin ön şart olarak bilinmesini isteriz. Son olarak hiç kimse ultrAslan'ı siyasi bir taraf olarak görüp sınamaya ve kullanmaya kalkmaması gerektiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz."

spor haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
helal size işte asalet budur her yerde nasıl duracagını ve ne yapacagını bilen insanlar bende destekledim gezi eylemini ama arık amaç başkalaştı ..
ASLAN GİBİ YORUM YAPMIŞLAR. TEBRİKLER ASİL GALATASARAY. GERCEKTEN BÜYÜKSÜN SENİNLE GURUR DUYUYORUM İYİKİ GALATASARLIYIM .
İşte bu be ALLAH'a Şükür Galatasaraylıyız böyle oyunlara gelmeyeceğiz ilk gün hepimiz destek verdik onda sorun yok ama artık apo posteri açanların yanında durmayacağız diğer takım taraftarları şov için gitsin umrumda değil Helal Olsun UltrAslan
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler