SPOR

Ümit Öztürk'ün Galatasaray - Trabzonspor maçı raporu ortaya çıktı!

Galatasaray - Trabzonspor maçının olaylı hakemi Ümit Öztürk, raporunda çok tartışma yaratan kararlarının gerekçelerini aktardı. Ümit Öztürk, Nagatomo'nun sarf ettiği 'f.ck off' sözünü duymadığını aktardı.

Ümit Öztürk'ün Galatasaray - Trabzonspor maçı raporu ortaya çıktı!

Süper Lig'de Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanan maçın olaylı hakemi Ümit Öztürk, MHK yetkilileri ile yaptığı değerlendirmede maçta verdiği kararların gerekçelerini anlattı.

Onyekuru'nun penaltı pozisyonunda Trabzonspor kalecisi Arda'nın ayağının Onyekuru'nun ayağına temas ettiğini ifade eden Öztürk, VAR'ın da pozisyonu penaltı olarak değerlendirmesinin ardından VAR'a gitmeye gerek duymadığını ifade etti.

"YAPILAN TEMAS PENALTI İÇİN YETERLİ DEĞİL"

Galatasaraylı Marcao ve Trabzonsporlu Ekuban'ın ceza alanı içindeki penaltı pozisyonu için de kararının arkasındaki gerekçeyi aktaran Öztürk, "Marcao - Ekuban'ın pozisyonunda ayağının üzerine değil kenarına bir temas gördüm, yapılan temas penaltı için yeterli değil" savunmasını yaptı.

"ÇOK GÜRÜLTÜLÜYDÜ, DUYMADIM"

Hakem Ümit Öztürk'ün MHK ile yaptığı görüşmede, Galatasaray'ın Japon oyuncusu Yuto Nagamoto'nun karşılaşmanın 2. yarısındaki "F..k off" ifadeleriyle ilgili soruya ise "Çok gürültülüydü ve duymadım" cevabını verdiği ifade edildi.

DIAGNE'NİN SARI POZİSYONU İÇİN

Bu arada MHK yetkilileri, Diagne'nin arkadan yaptığı müdahaleye sarı kart verilmemesi konusunda da hakemin, benzer pozisyonda maçın ilk yarısında Trabzonsporlu bir futbolcuya da kart değerlendirmemesi yapmamasına dikkat çektıler.

(Sporx)

AW619256_16

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 70 yorum
her türlü pisliği gs yapar ama başkalarının üstüne atar
hastamisin nesin. evire cevire yendi. ama yangininin sebebi belli acin büyük. hakemlarden şikayetlerken onlarda insan diyordunuz. istiyorsunuz ki hep yenilsin. şunu kabullenin 4 yada 3 buyukler yok tek büyük takim var o da Galatasaray . ezikliginizi gördük. aglayan trabzonun arkasindan hep beraber 17 takim saldırmak taş arabaları sizi. kudurun işte
@isojan Birgün gerçekten lağım çukuruna düşüp boğulup gideceksin,o ana kadar nerden-neyden-neden kurtulduğunu bilmediğin ecele de adaletin bu mu diye soracaksın ya ona üzülüyorum... Yeyin birbirinizi,biz ağlarken siz gülüyordunuz!Bizim gibi güçlü olun belki haksızlığa uğramışlara yardımınız dokunur...
@by_bro_2017 işte sizin futbol bakışınız hep bana hep bana sadece futbol oynayın hakem in bariz hataları maçın önüne geçti adam olda bunu söyle
@by_bro_2017 tek büyük diyor ya hey ALLAH ım ya
Hakemlerde insandır hata yapabilirler. İmza 17 İbişler. Beter olun.
Ne kadar güzel. Seni gargalara havale ediyorum....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler