Vegan doktor Murat Kınıklığıoğlu'ndan Canan Karatay'a itiraz

Veganlara yönelik sözleri ile büyük tepki toplayan Canan Karatay'a, D vitanimi için önerdiği kelle paça konusunda vegan bir doktordan itiraz geldi.

Kalp ve İç hastalıkları uzmanı ve vegan sağlık kitaplarının yazarı Dr. Murat Kınıklığıoğlu'ndan Dr. Canan Karatay'ı D vitamini için 'kelle-paça için' önerisine itiraz geldi.

"HİÇBİR FAYDASI YOK"

Dr.Murat Kınıklığıoğlu, kelle-paçanın hiçbir faydası olmadığını hatta kalp krizi riskini artırdığını iddia etti.

Kınıklıoğlu'nun açıklamaları:

Kelle paça çorbasında ve kemik suyunda D vitamini neredeyse yok diyeceğimiz kadar azdır. Değil bir kase, bir kazan paça çorbası yeseniz bile günlük D vitamini ihtiyacını karşılayamazsınız. Paça çorbası sadece D vitanimi değil, diğer tüm minareller ve vitanimler için de son derece fakir bir besin kaynağıdır. Peki, ne alırsınız? 9 gram yağ, 36 mg kolesterol alırsınız ve kalp krizi, felç riskine bir adım daha yaklaşırsınız.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bu profösörüm diye geçinen akademisyenlerin kafatasının içinde 3 gram beyin var sanıyordum o da yokmuş. toplasan 3 gram yağ çıkar.
Bilim,gerçeği;salt gerçeği aramaktır,çıplak gerçeği.Teorik spekülasyonlar araştırma vetiresidir popüler kültürün dijital ortamlarında bir ego savaşı değil.Bilim de ,bana göre, sana göre olmaz,gerçek ne ise tek referans odur hocalara tavsiyem yalnızca bilimle uğraşın, kesin gerçek ortaya çıkmadan spekülasyon yapmayın ,sırf ego tatmini için bilimi ve kendinizi lütfen küçük düşürmeyin.Popüler kültür ve getireceği egosu gelgeçtir,bilim ise onurlu ve sonsuz...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler