Voltaren krem ne işe yarar? Fiyatı ve kullananların yorumları

Voltaren, burkulmaların neden olduğu ağrılara, darbeye bağlı ezilmelere ve romatizma ağrılarına karşı kullanılan krem türünde bir ilaçtır. Aynı zamanda eklem iltihaplanmalarında da sıklıkla kullanılır. Kan ve iskelet sisteminde eydana gelen bütün ağrı ve sancıları, spor yaralanmaları ve sırt ağrılarının tedavisi için reçete edilir.

Voltaren krem ne işe yarar? Fiyatı ve kullananların yorumları

Etkin maddesi diklofenak dietilamonyum olan jel şeklinde bir ilaçtır. Topikal kullanıma uygun olan, non-steroidal antiinflamatuvar prepatraları adı verilen bir ilaç grubuna dahildir. Eczanelerde 50 gr’lık krem tüplerinde satılmaktadır. Hap, tablet, voltaren emulgel, voltaren kas gevşetici, voltaren krem ve voltaren retard olarak piyasada 6 farklı çeşidi mevcuttur. İlaçların kullanımları farklı olsa da tümü aynı işlevleri görür.

Voltaren Kremin Faydaları

Bir kaza ve yaralanma sonucunda ortaya çıkan iltihaplanma, İltihaplı romatizma, Omurgada meydana gelebilecek iltihaplanmalar veya buna dayalı hastalıklar, Kemik sütunlarındaki ağrılar, Eklem veya eklem dışı oluşabilecek romatizmal rahatsızlıklar, Akut gut rahatsızlığı,
Böbrek ve idrar yollarında oluşacak taşa dayalı rahatsızlıklar, Safra koliği, Cerrahi travmalar sonucunda oluşabilecek akut ağrılarda kullanılır.

Aynı zamanda bir kaza durumunda doku hasarlarına bağlı morluklar meydana gelebilir. Voltaren krem morluk durumlarına karşı da kullanılabilen bir kremdir.

LFuxm5SK74AJo4LAsbbd9wCz64L5fJEItytfh6Cd

Voltaren Kremin Yan Etkileri

Gastrik ağrı, mide bulantısı ve kusma, ishal, anoreksi ve gaz gibi yan etkileri olabilir. Ender olarak ülser ile kanama ve çok ender olarak da aftöz stomatit, özofagus lezyonlar, ülseratif kolit, glossit, kolit, crohn hastalığı, pankreatit ve kabızlık görülme ihtimali bulunur.
Santral sinir sisteminde uyku hali, sersemlik, baş dönmesi ve baş ağrısı görülebilir. Ender olarak uyuşmalar meydana gelebilir. Çok ender olarak duyularda bozukluklar, uykusuzluk, hafıza sorunları, kabus görme, anksiyete, bulanık görme, titremeler, kulakta çınlamalar, aseptik menenjit ve depresyon halleri görülebilir.
Ciltte ise bazen döküntüler, kabarıklık ve kızarıklıklara rastlanabilir. Ender olarak üntrike, çok ender olarak da egzama, saçlarda dökülme, eritroderma sendromu, eritroderma (eksfolyatif dermatit), ışığa karşı hassasiyet, purpura ve saç dökülmeleri ortaya çıkabilir.
Böbrek ve boşaltım sisteminde ender olarak ödem ve çok ender olarak akut böbrek yetmezliği, üriner anormallikler, nefrotik sendrom ve nefrit görülür.
Karaciğer üzerinde kan değerlerinde yükselmeler, sarılık, hepatit ve fulminan hepatite rastlanır.
Kanda meydana gelebilecek yan etkiler ise çok ender olarak trombositopeni, hemolitik anemi, lökopeni, aplastik anemi ve agranülositoz şeklindedir.
Kondiyovasküler sistem üzerinde çok ender olarak palpitasyon, göğüste ağrılar, hipertansiyon ve konjestif kalp yetmezliği görülebilir.

Voltaren Emulgel Pomad Nasıl Kullanılır?

Voltaren Krem, 12 yaş altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Yetişkin bireylerde ise gün içerisinde 3-4 kere hasar almış deri bölgesine ince bir tabaka halinde sürülmeli ve el ile yavaş yavaş ovarak iyice dağıtılıp, deriye yedirilmelidir.
Voltaren kremi sürdükten sonra ellerinizi sabun ve bol su ile iyice yıkayınız.
Kremi geniş bir alana uygulamak zorundaysanız veya uzun süreli tedavide kullanacaksanız herhangi bir etki dahi görmeniz durumunda direkt olarak kullanımı keserek doktorunuza danışmalısınız.
Voltaren krem bileşiminde propilen glikol barındırır. Bu madde ise uzun süreli kullanımlarda cildinizde iritasyona neden olabilir.

Voltaren Emulgel Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Voltaren kremin diğer başka ilaçlarla etkileşimi, nasıl kullanılacağı, dozu ve süresi ilacın prospektüsünde yazar. Aynı zamanda doktorunuz da size kullanımı ile ilgili bilgiler verecektir. Doktorunuzun söylediklerini eksiksiz yerine getirin. Kullanılması gereken süreden uzun kullanmak, olabilecek yan etkilere karşı hazırlıklı olmamak ve kullanılan diğer ilaçlarla etkileşimlerini bilmemek ciddi sorunlara neden olabilir.
İlacın etken maddesi diklofenaktır. Kremi kullanmaya başlamadan önce diklofenak türü ilaca alerjinizin olup olmadığından emin olun.
Daha önceleri ağrı kesici ilaç veya steroidal olmayan antiinflamatuvar kullandıysanız ve bu ilaçlardan sonra astım atağı, deride döküntü, hırıltılar, burunda kaşıntı ve akıntı, kurdeşen gibi rahatsızlıklar yaşadıysanız Voltaren kullanmayın.
İlacı 30° altı oda sıcaklığında muhafaza edin.
Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayın.
Son kullanma tarihine dikkat edin.

Voltaren Krem İle İlgili Merak Edilenler

Emziren annelerde Voltaren kullanımı doğru mu? Voltaren krem bebeğinize zarar verebileceği için kullanmaktan kaçının. Aynı şekilde Voltaren krem hamilelikte kullanımı da bebeğe zarar verebileceğinden gebelik döneminde de bu tip ilaç ve kremleri kullanmayın.

Voltaren Emulgel açık yaraya sürülebilir mi? Voltaren kremi açık yaraya ve egzamalı deri üzerine sürmeyin. Aynı şekilde göze, burna ve ağza temas ettirmeyin. Herhangi bir şekilde yutma eyleminde bulunmayın.

Voltaren krem ne kadar süreyle kullanılmalı? İncinme, burkulma ve ezilmeye bağlı eklem ve kas sancılarında ve tendonitte 2 haftayı, artrit tedavisinde ise 3 haftayı aşmayacak şekilde kullanılmalıdır. 1 hafta düzenli kullanımın ardından bir iyileşme yaşanmadığı takdirde bu durumu doktorunuza bildirmeden kullanımına devam etmeyiniz.

Voltaren kremi yaşlılar kullanabilir mi? Yaşlıların bu ilacı kullanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Yetişkinlerle aynı dozda ve şekilde kullanılabilir.
Fazla dozda Voltaren kullanılırsa ne olur? Voltaren kremi normal dozajdan fazla kullandıysanız doktorunuza veya en yakın eczacıya danışın.

Voltaren Emulgel Pomad Fiyatı

İlacın SGK tarafından ödeneği mevcuttur. Bu nedenle doktorunuzun reçetesi ile eczaneye gittiğinizde ilaca ücret ödemezsiniz. Reçetesiz olarak ilacı temin etmek isterseniz KDV dahil 11,49 TL ödemeniz gerekir.

Voltaren Emulgel Pomad Kullanıcı Yorumları

Mucize merhem. İki gündür ağrıyan belimi altı saatte iyileştirmiştir.
Garip, hoş bir kokusu olan, kasları gevşetip bünyeyi yavşaklaştıran, eczacıbaşı ürünü krem.
Böbrek taşı düşürürken doktorların iğne ile enjekte edilmek suretiyle ağrının kesilmesi amacıyla vermiş oldukları, o korkunç ağrıyı ancak 2-3 saat arasında kesen güçlü bir ağrı kesici.
Her türlü adele agrısına iyi gelen mucizevi bir ilactır bu… Kremi cok etkilidir ama iğnesi bambaşkadır. Boynu tutulan kişiye hemen bu ilacın iğnesi yaptırılmalıdır. Çok kısa bir süre icerisinde tutulan boyun kendini bırakacaktır.
Kaburga kemiğime gelen darbe sonucu 2 gündür beni uyutmayan ağrıyı öyle bir kesti ki neresinin ağrıdığını bulmak için elimle iyice bastırmam gerekiyor. Yapımında emeği geçen herkesi kutluyorum. Ancak mideyi pert ediyor, dikkatli kullanmak lazım.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler