Mynet Trend

         

Xiaomi 5G’ye geçiş için telefon fiyatlarını sabitliyor!

Xiaomi 5G’ye geçiş için telefon fiyatlarını sabitliyor!

Çinli Android akıllı telefon üreticisi Xiaomi, tüm tüketicileri sevindirecek bir haber verdi. China Mobile Partner Konferansı’nda konuşan Xiaomi CEO’su Lei Jun, 2020’de 5G destekli Xiaomi akıllı telefonlara fiyat standardı getireceklerini duyurdu.

Xiaomi 5G’li akıllı telefonlar için 2020’ye iyi bir şekilde hazırlanıyor desek yalan olmaz. Bunu şirket hakkında daha önce sızdırılan haberlerden olsun direkt Xiaomi CEO’sunun paylaştığı bilgilerden olsun anlayabiliyoruz. Bu anlamda Xiaomi’nin en üst kademesi, 2020’de Xiaomi’nin 10 farklı akıllı telefon piyasaya süreceğini duyurmuştu hatırlarsanız. Ancak 5G’li akıllı telefonların fiyatı, standart bir akıllı telefon fiyatına göre hala yüksek. Haliyle Xiaomi gibi fiyat/performans dengesiyle nam salmış bir firmanın nasıl bir fiyatlandırma politikası güdeceği de meçhul-dü. Ta ki Xiaomi CEO’sunun açıklamalar yaptığı bugüne kadar.

LEİ JUN: XİAOMİ 2020’DE 5G’Yİ STANDART HALİNE GETİRECEK

Xiaomi CEO’su Lei Jun, Bugün China Mobil Global Partner Konferansı’nda bir dizi konuşma yaptı. Jun, konuşmasında 5G’nin geleceği hakkında bazı önemli bilgiler paylaşırken, sevindirici bir haber de verdi. 5G destekli 10 akıllı telefon üreteceklerini duyuran Xiaomi CEO’su, önümüzdeki yıl yani 2020’de 250 Euro’dan daha yüksek fiyata sahip tüm Xiaomi üretimi akıllı telefonlarda 5G’nin standart olacağını paylaştı. Yani bu önümüzdeki yıl üretilmesi muhtemel Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi Mix 4 gibi akıllı telefonlar 5G bağlantısını destekleyecek demek. Gerçekten muazzam bir haber.

XİAOMİ APPLE VE SAMSUNG’U GEÇEBİLİR

Anlaşılan o ki 5G bağlantısı 2020 yılında Xiaomi için kırmızı bir çizgi olacak ve 250 Euro’dan aşağı bir fiyata sahip akıllı telefon modelleri hariç tüm modellerde 5G standartlaşacak. Böylece Xiaomi, Samsung ve Apple gibi diğer akıllı telefon üreticilerinden bir adım önde olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön