Yanlışlıkla mesaj atmıştı! 4 senedir gelenek bozulmadı

2016 yılında Wanda Dench hiç tanımadığı Jamal Hinton’a yanlışlıkla mesaj atarak onu şükran günü yemeğine davet etti ve olaylar gelişti.

Yanlışlıkla mesaj atmıştı! 4 senedir gelenek bozulmadı

Şükran Günü, Amerika’da hasat sonu elde edilen nimetlere şükredildiği, sonbaharda kutlanan bir bayram. ABD’de kasım ayının dördüncü perşembe günü aileler bir araya geliyor ve birlikte yemek yiyorlar. Bu bayramın, aile üyelerini bir araya getirmesi sebebiyle Amerikalılar arasındaki önemi büyük. Wanda Dench için de öyle, her şükran günü öncesinde tüm aile bireylerini arayarak veya mesaj atarak onlara şükran günü yemeğini hatırlatıyor. Dench’in mesaj yolladığı kişiler arasında 17 yaşında bir öğrenci olan Jamal Hinton da var. Ancak bu mesajda bir yanlışlık var!

GH

Her şey 2016 yılında Jamal Hinton’un, Wanda Dench’ten yanlışlıkla şükran günü yemeği daveti almasıyla başladı. Telefonuna şükran günü için davet gelen 17 yaşındaki öğrenci Hinton, mesaja “kimsiniz?” şeklide cevap verdi. Wanda Dench gelen cevaba şaşırmıştı, hiç düşünmeden biraz da kinayeli bir şekilde “büyükannen” cevabını verdi.

KADINDAN BİR FOTOĞRAF İSTEDİ

GFFN

Büyükannesinin telefonu dahi olduğunu bilmeyen Jamal Hinton iyice şaşırmıştı. Büyükannem ne zaman telefon aldı ve mesaj atmayı öğrendi? Diye düşünen Hinton, tekrar mesaj atarak Dench’ten kendisine bir fotoğrafını göndermesini istedi. Olaya iyice şaşıran Dench bu isteği de kabul etti ve Hinton’a o anda çektiği bir selfie’yi yolladı.

GFB

KONUŞMA KISA SÜREDE VİRAL OLMUŞTU

AA

Ardından Hinton da bir fotoğrafını yolladı. Ve olay aydınlığa kavuştu, Dench mesajı yanlış kişiye atmıştı. Ancak yine de Hinton şakayla karışık “yine de masada benim için de bir tabak olacak mı?” diye sordu. Dench, “elbette olacak, büyükanneler bunu yapar, herkesi doyurur” diye cevapladı bu mesajı.
Jamal, Wanda ile girdiği bu diyalogu Twitter’da paylaştı. Haliyle anında viral oldu, yüz binlerce insan beğendi, yorum yaptı. İkili arasında yanlış bir mesajla başlayan ilişki ise burada kalmadı ve sıcak bir aile ilişkisine dönüştü. Arizona’nın Phoenix ve Mesa bölgelerinde yaşayan ikilinin buluşmaları çok da zor değildi ve bunu gerçekleştirdiler.

BH

Jamal, geçtiğimiz yılki yemeğe sevgilisi Mikaela’yı da götürmüş ve çift tüm günü büyükanne Dench ve eşi Lonnie ile geçirmiş. Time dergisine konuşan Jamal, “Dench mükemmel bir büyükanne ve harika bir aşçı. Onunla vakit geçirmek gerçekten çok keyifli. Onunla birlikteyken TV izlemiyor veya telefonlarımıza bakmıyoruz. Sadece kahvelerimizi alıp saatlerce hayatlarımızdan bahsediyor, birbirimize hikayeler anlatıyoruz” demiş.

'AİLE SADECE KAN BAĞINDAN İBARET DEĞİLDİR

DD

Yanlışlıkla atılan bir mesajla başlayan ve her geçen gün daha samimi ve sıcak bir hal alan ilişkileri için Wanda şunları söylüyor: “Aile sadece kan bağından ibaret değildir, birlikte iyi vakit geçirdiğin, birlikte vakit geçirmek istediğin insanlar senin ailendir.”

2020'DE DE BULUŞACAKLAR

DFG

Aile şükran günü yemeği için, Jamal’ın sevgilisi Mikaela’nın teyzesinin evinde bir araya gelecekler. Yine birlikte keyifli vakit geçirecekler ve 2020 için sözleşecekler. Hayatınızdaki tüm yanlışlıkların böyle güzel sonuçlarının olmasını diliyoruz.

SF

SS


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Gönül güzel ve geniş olunca tüm dünyayı ve insanları kapsar. Asıl olan herkesi insan olarak kabul etmektir. Bravo büyükanneye
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler