SPOR

Yıldırım Demirören'den flaş açıklamalar!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören yeni sezon öncesi A Haber ve A Spor canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Merak eden sorulatı yanıtlayan Demirören, Fatih Terim'in tazminatı ile ilgili de kamuoyunu bilgilendirdi.

Yıldırım Demirören'den flaş açıklamalar!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören A Spor'da canlı yayınlanan programda konuştu.

Demirören'in sözlerinden satırbaşları şu şekilde:

3 bakanımıza gönülden teşekkür ediyorum. Senelerdir olması gereken topantıyı bugün yapabildik. Yeni sezonun tedbierlerini hep beraber tartıştık. Spordaki şiddeti konuştuk. Bir başkanın bir başkanı dövmesinden, Samsun'da yaşanan olaylara dek konuştuk.

Bir başkan bir başkanı dövdüyse ve bu başkan 6222'den affedildiyse bu yasa yere gömüldü. Bu yasanın hakim ve savcılar tarafından direkt uygulanması gerekir.

Futbol bir tiyatro, sahne oyunu eğlence. Bundan faydalanmanız lazım. Federasyonun görevi organizasyon, güvenlik bizim görevimiz değil. O maçta 2000'e yakın güvenlik görevlisi vardı. Galatasaray, Fenerabahçe ve Beşiktaş maçlarından daha fazla güvenlik görevlisi vardı. Burada hatalı kim diye aramamaız lazım, bunu nasıl düzeltiriz diye bakmamız lazım. 6222'nin adli tarafının tamamen uygulanmasıyla bu sorunu çözeriz...

Bundan sonraki kuğpa finallerinde e-bilet uygulanacak. Süper Kupa maçındaki bütün biletler T.C kimlik numarasıyla basıldı. Yakalanan kişiler de bundan dolayı bulundu. Demek ki biz TFF tarafından gerekli uygulamaları yapmışız.

"ESKİ TÜRKİYE'Yİ YENİ TÜRKİYE İLE KARIŞTIRMASINLAR"

Bizim verdiğimiz cezalar kurumların kendi kendine aldığı kararlardır. Hukukçularımız talimatlara göre ceza verirler. Benim kimseye şu kulübe ceza verin, şundan kaldırın diyemem. Camialar, yöneticiler, seyircilerimiz yaptığı her hareketin TFF karşısında bir bedelinin olduğunu bilmelidir.

Ben kurulların verdiği kararları sizlerle birlikte öğreniyorum. Atanan hakemleri sizle öğreniyorum. Önceden öğrenmiyorum. Ben de cezaları açıklandıktan sonra öğreniyorum. Eski Türkiye'yi, yeni Türkiye'de uygulamaya kalkmasınlar!

"TÜRKİYE'DE FETÖ İLE MÜCADELE EDİYORUZ"

Siyasi olaylarla tribünlerin içine giren var, provokatörler var. Bizim masum taraftarlarımızın bunları engellemesi lazım. Türkiye bir mücadele veriyor. FETO ile kavga ediyoruz. Amaçları huzuru bozmak. Türkyie'de 2 önemli mevzu var. Bir siyaset, iki futbol. Buna medyasıyla her şeyiyle alet olanlar var.

Hüsnü Güreli uygulanan cezaların artırılması talebinde bulundu, cezanın ertelemesi olmasın diye bu teklifi yaptı. Sayın Adalet Bakanımız buna olumlu baktı. Her beraber bunun altında kalkacağız.Tabancayla gelen var maça. Baltayla geliyor, siz nereye geliyorsunuz? Şimdi maça gelene kadar, şehirden çıkarken de aramalar başlanacak.Öbür adım da tekrar demir parmaklıkları stada getirmek olur, bu da bizim için çok büyük bir yara olur.

[Arda Turan milli takıma dönüyor!](http://spor.mynet.com/futbol/milli-takimlar/113671-arda-turan-milli-takima-donuyor111.html)

TAZMİNAT KONUSUNDA TERİM GÖRÜŞMESİ OLACAK

Hocamızla yollarımız ayrıldı. Ben kendisine verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum.. Önümüzdeki hafta bir araya geleceğiz. Yönetim kurulunda yapılan konuşmaları değerlendirip bir karar vereceğiz (tazminat). Hocamızla ayrılmamız gerektiğine inandığımız için yönetim kurulu ile birlikte böyle bir karar aldık... Biz hocamızla konuşarak, anlaşarak ayrıldık. Ona ayrılmamız gerektiğini anlatarak ayrıldık. Anlaşarak ayrıldık dediğimiz o zaten. Tazminat konusunda kendisiylr konuşacağız, ona göre bir değerlendirme yapacağız. Kendisiyle karşılıklı olarak konuşacağız.

LUCESCU GALATASARAY'I KABUL ETMEDİ, ONDAN SONRA GÖRÜŞTÜK

Milli takım için Şenol Güneş ile dört maç için görüştük. Fikret Orman'dan izin almamız gerekiyordu. Fikret Orman'da bu milli bir dava diyerek görüşmeye sıcak baktı. Çalıştığı takıma zarar vermeyecekse çalışmak istedik. Takıma zarar verebileceğine inandığı için kabul etmedi. Kulüp çalıştıran başka bir teknik adamla görüşmeyi istemedik. 13 senedir herkesin getirmek istediği Lucescu'ya gittik. Şenol hocadan cevap aldıktan sonra sayın Lucescu'yu aradım. Galatasaray'ı kabul etmediğini söyledi ve anlaştık. Mircea Lucescu ile mukavelemizde tazminat maddesi yok, o da bilinsin.

"VAR İHTİYAÇ"

Ben futbolda teknolojiye karşıyım. Futbolun zevki, hata. Futbol hata oyunu olduğu için çok seviliyor. Futbolda Türk toplumunda VAR bu nasıl karşılanır çok iyi düşünmek lazım. Almanya'da, İngiltere, İtalya'da bu sene başlıyor. Başladığına göre bir ihtiyaç.

Başarılı herkes eleştirilir. Bize başarısız diyorlar, Türk futbolu şike sürecinden kurtarıldığında beceriksiz miydik? Türk futbolu mali açısında 3 kat arttığında biz beceresiz miydik? Federasyonu biz yönetiriz. Federasyonu, hakemleri baskı altına almak ne demek? Bunlar eski Türkiye'de vardı. Hiçbir hakem şampiyonluğu etkiledi denemez. Hakemler gördüğünü çalıyor. İlk başta kötüydüler sonrasında süperdiler. Benim hakemim iyi niyetli.

Katılıma prim vermeyen takımlar var, çünkü her sene katılıyorlar.

Kulüplerimizin mali durumalarına çok iyi bakmaları lazım. 20 Eylül'de son lisans kararaları verilecek. Edindiğimiz bilgilere göre bütçe anlamında Süper Lig takımlarında sıkıntı yok. TFF 1. Lig'de 7-8 takımda problem gözüküyor. Biz geçen sene denk bütçeye başladık. Kademe kademe geliyoruz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 57 yorum
İstifa et Tüpçü
@austin111 Siktirsin gitsin.Yoksa millet artık ana avrat sövmeye başlayacak.
@austin111 istfa ederse siz neyi bahane etceksınız etmesın bence hıı diyosunkı etsede biz yine bi bahane buluruz sende haklısın eziklerin işi bahane bulmak başarıszıklarına
@klass_bjk1903 bende bjk li olsam istifa etmesini istemem tabiki.
yeter demirören yeter...
tüpcüü gittt
Mahlukat !
Terim konusunda haksızsınız.
Başlatmayın lan yeni Türkiye'nizden. Biz ülkemizden memnunum, taa ki siz gelene kadar. Sen onu bunu bırak da, Türk futbolu senden ne zaman kurtulacak onu bi söyle...
Vasıfsız dunkof
Hala çok güzel yağ çekerek konuşabiliyor.Çıktığı kanala bakınız.Hala istifa etmedi ya hayret.Gözlerimin önünden Babasının yaşlı gözleri hala gitmedi.Eski Türkiye,Yeni Türkiye falan diyorda anlamını bilmiyordur.Söylemiş olsunda işte.Nerde ESKİ FEDERASYONLAR?Mumla arar olduk.Federasyon ayrımcılık yaptıktan sonra olaylarda,şike dedikodularıda eksilmez ark.
BJK'Yİ hakemlerin nasil koruduğunu herkes görüyor tüpcü. 2 sezondur başta Trabzon ve Fenerbahçe olmak uzere bazı takimlar hakem marifetiyle resmen dograndi. Siz hiç 2 sezondur bjk nin hakem hatası nedeniyle bağırdığını gördünüzmü. hiç haksız yere puan kaybetmişmi. Aldığı haksız puanlar çok. Dolayısıyla hakem faktörünü azaltacak teknolojiden mutlaka faydalanmak şarttır. Tüpçü istemiyor niye çünkü artık ince hususlar kameralarla tespit edileceğinden istediğini şampiyon yapamayacak. Çok da güzel olur ama teknolojiyi bize getirmemek için çok uğraşacaklar ama sonunda bize de gelecektir.
@bkoba o teknolojı inşallah gelirde görürüz neyın ne oldugunu BEŞİKTAŞ ın oynadığı futbolu hangı takım oynuyo hangı takım şampıyonlugu hakedıyo bı soylede bılelım vıdeo hakem gelırse bakalım kıme laf soylıyceksınız ama onunda kolayı var onada laf soylersınız bahane bulmak kolay yenılınce tupcu yenınce tupcu bahane arayacagınıza futbol oynayında şampıyon olun tıpkı BEŞİKTAŞgıbı bahanelerın arkasına sıgınmayın
@bkoba BEŞİKTAŞtop oynuyo sizin gibi bahane üretmıyo o teknolojı gelırse 12puan fark degıl 22puan fark yersınız bırakın bu işleri oynayın kazanın
Beşiktaş'ın yıllarını da heba ederken FETÖ suçluydu değil mi. Ne guzel bir dünya... Şerefli bir adam olsan istifa edersin tüpçü.
defol git bjk düşmanı güdümsüz uğursun
Eskisehirspor Göztepespor play of maçına gittim tam üç kere aranıp stada öyle alındık ama seyirciden çok( iki tarafta ) meşale girmiş. Bu taraftarın becereceği bir şey değil amigolar ve yöneticiler tarafından sokuluyor.
Yorum yazmak gelmedi içimden vallahi... Dibe vurduğumuzun resmi sadece...
FATIH TERIME HİÇ YOK TAZMINAT NE TAZMİNATI NEYİ BAŞARDIDA LUCESKU YINE SÜPER İDARECİ DÜNYADA1TANE ONA WERSEN HAKKEDER ADAM. FATİH TERIME TAZMİNAT ÖDENİRSE SİZEDE ÇETE DENİR PAYLAŞACAKLAR MİLLETİN PARASINIDENİR BUNLARI DEDIRMEYECEKSEN TAZMİNATTA ÖDEMEZSSİNİZ . GELSİN ALSIN BAKALIM NEYİ ALACAksa neyın karşılığında sırtında taşmı taşıdı beyefendi..TAZMİNAT FELAN YOKVBEN MİLLETSEM FATIH TERIME 5 KURUŞ YOK ARTIK YETEEEER.. DOY BE ADAM DOYYY
Hay senin kalıbına... Ne demek "Eski Türkiye'yi, yeni Türkiye'de uygulamaya kalkmasınlar!"? Bu algıya alet olmaya çalışıp, Fatihle tazminat mı kırışacaksınız. Tazminat kovulan çalışana verilir. Ayrılana değil. Kovduysanız nedenini açıklayın da dünya alem öğrensin ...Yazıklar olsun size...
Yıldırım Demirören federasyon başkanı olduğu 2012 den buyana Galatasaray 3 kez, Fenerbahçe 1 kez ,Beşiktaş 2 kez şampiyonluk aldılar.....Bu durumda kim korunup kollanıyor dersiniz....Bence hiçbiri....Külüp yöneticileri kendi hatalarını federasyon ve hakemlere yükleyerek taraftarlarını kandırıyorlar.....
Futbol hatayla güzelmiş, hata oyunu olduğu için seviliyormuş! Hay senin futbol vizyonuna; kim haksız bir kararla gol yemekten, maç kaybetmekten hoşlanır ki, bunun güzel olan ne tarafı var Allahın tüpçüsü.. İktidar yalamaktan başka bir vasıfa gerek yok maalesef günümüz Türkiye'sinde bir yere gelmek için....!!
bu dünyada isin is,insanlar inanir ama ya öbür tarafi ne yapacaksin...
dursun özbekle takas etsek bide öyle denesek nasil olur diye hangisi daha ķotu edecek
Bu adam gerçekten "seme" vatanın ,ülkenin eskisi yenisi mi olur. Tombul tüp, git artık babanın şirketine
BENDE DEMİRÖREN BEY TFF BAŞKANLIĞINI BIRAKSIN SİYASETE SOYUNSUN. KONUŞMALRINDA SİYASET YAPTIĞI, BİR YERLERE MESAJLAR YOLLADIĞI APAÇIK BELLİ OLUYOR.
neymiş tüpçü sayesinde şampiyon oluyomuşuz ulan bu adamn kaç yıldır başta niye 2 yıldır oluyoruz geldiği günden bu gune kadar ambargo koyar sadece biz şamp. olurduk siz ne mankafalı renklilersiniz bu adam gitsin isterseniz azizi getirin başa yine şampiyon oluruz biz kıskanç fitneciler :D
@blackeagle_1989_ifbag ancak adapte oldu ancak öğrendi
@blackeagle_1989_ifbag gs 3kere biz 2kere fb 1kere olmuş bızı kollasa biz niye 3kere olmamısız
abi bu adamı kım nezaman secıyor sureklı baskan bu konusmaktan acız herif başımıza belaaaaaa ölsede kurtulsak barı
konya düşmanı tüpcü
yorumlara bakıyorum ddamcıklar istedikleri yönde ilerliyor sizler her gelen federasyonu beğenmeyip kendinize çalışanlara eyvallah dediğiniz günleride biliyoruz adam olun adam soytrıları
NE KADAR PALAVRA ATTIN,BU KADAR YALAN KADI KIZINDA BİLE OLMAZ,HAKEMLER SONRADAN DÜZELMİŞ BU YALANA KİM İNANIR,BAŞAKŞEHİRİN NASIL HAKKI YENDİ,RİZE GÖZ GÖRE GÖRE DÜŞÜRÜLDÜ,BURSA NASIL KURTULDU SEN BUNLARI ANLAT BAKALIM.FETOLAN MÜCADELE EDİYORMUŞ TFF DEN KAÇ KİŞİ FETOCU ÇIKTIMI YOKSA ÜSTÜNÜMÜ ÖRTTÜNÜZ.
bjk yi bile tarihi zarara uğratan adamın ülkeye ne faydası olurki?
şikeyi nasıl akladıgını itiraf edıyor acıkca yazıklar olsun sana karakter yoksunu.
gerçekten çok boş adam çek git bu görev sana iki numara büyük.
resmen herşey palavra senden degil klup başkanı TFF başkanı bile olmaz ama herşeyin ucunda maddiyat yatıyor paran pulun olmasa seni kimse tınlamaz sen bu ülkede TFF başkanısın yaptıgın açıklamaların yüzde 50 si yalan terim için bıraktı gitti dedin ertesi gün biz gönderdik dedin tazminat yok dedin tazminat verecegiz dedin yarın öbürgün lusescu içinde tazminat yok dedin bırakacagı ve gönderilecegi zaman tazminat verirsin bırakın türk futbolu sayenizde yerlerde sürünüyor milli takımı bırakıyorum diyenler tükürdügünü yalıyor arda turan dönüyor utanmasanız volkanıda çagırırsınız yazık
yeterrrr yildirim demororen yeter dedol git demiroren
Fetö ile mücadele değil tamam 2 yıl daha başkansın
istifa et, tipsiz,
KOCA KAFALI TÜPÇÜ DÜNYAYI BAŞINIZA YIKARININ CEZASI 45 GÜN AMA AZİZ YILDIRIM HERKES İŞİNİ DÜZGÜN YAPSIN DEYİNCE 6 AY ADALET BAKIN TAM TÜPÇÜ ADALETİ EMİN OL KONYA SPORA VERİLEN BU CEZA SENİN SONUN OLACAK BAŞKANLIK SANA YAKIŞMIYOR SEN TÜPLERİN DÖN DEFOLUP GİT FUTBOLUN BAŞINDAN
SALAK DUNKOF SENİN NE HADDİNE ESK TÜRKİYE-yeni TÜRKİYE KELİMELERİ,SEN KİMSİN ULAN GERİ ZEKALI, sen en basit işi bile yapmaktan aciz bir gerisin,o büyük kelimeler seni yorar, TÜRKİYE bir tanedir kuruluşu 1923 tür işine gelsede böyle gelmesede ,ağzından şimdiye kadar ATATÜRK kelimesi cıkmamış,bir adamsın,kimin arabasına binersen onun düdüğünü çalarsın,en ufak bir şey olsa uçağına atlar karının memleketine kaçaçaksın,haddini bil
BEŞİKTAŞI BİTİRDİN GİTTİN ŞİMDİ O MAKAMI BİTİRDİN BIRAK ARTIK ! A HABER VEYA A SPOR DİKKATE ALIR ZATEN YANDAŞ MEDYA !
siyaset yapma tüpçü siyaset yapma.ne demek eski türkiye.birilerine yaranmak için maymun gibi takla atma.onurlu ol.
atını artık bunu sanki orası babasının malıymış
birde sen gitsen hayırlısıyla 404 le yapıştın o koltuğa.
beşiktaşı batırıp gittin de beşiktaş yıllarca belini doğrultamadı. milli takımı da batırıp gideceksin gibi geliyor. Allahtan terim de lucescu da başarıı teknik direktörler de seni biraz kurtarıyorlar...
Diğer Haberler