MAGAZİN

Yıldız Tilbe'den sert tepki! 'Devlet dahi olsa bana zorla yaptıramaz'

Yıldız Tilbe'den sert tepki! 'Devlet dahi olsa bana zorla yaptıramaz'

Sosyal medya hesabından koronavirüs tedbirlerine karşı gelen şarkıcı Yıldız Tilbe'nin 'Devlet beni suç işlersem içeri atabilir, hak ettiysem boynum kıldan incedir; ülkemi, soyumu ben seçmedim. Bunun dışında devlet dahi olsa bana zorla hiçbir şey yapamaz ve yaptıramaz; ne aşı, ne çip, ne HES kabul etmiyorum! Ben devlet için değil devlet benim içindir.' sözleri tartışma yarattı.

Sosyal medya hesabından koronavirüs önlemleri ve aşının ücretsiz olmasıyla ilgili ardı ardına paylaşımlar yapan ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

"BEN DEVLET İÇİN DEĞİL, DEVLET BENİM İÇİNDİR"

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Tilbe, "Devlet beni bir suç işlersem içeri atabilir, hak ettiysem boynum kıldan incedir; Adımı, ülkemi, soyumu  kan grubumu ben seçmedim. Bunun dışında devlet dahi olsa bana zorla hiçbir şey yapamaz ve yaptıramaz. Ne aşı, ne çip, ne HES kabul etmiyorum. Ben devlet için değil devlet benim içindir.

"ÖLÜM SİZDEN ÖNCE GELSİN, SİZDEN İYİDİR"

Bedavaymış aşılar, ekmeği bedava yapın, ilaçlar hastaneler bedava olsun evsizlere bedava ev verin, kimin neye ihtiyacı varsa bedava olsun, insan üç gün bile olsa rahat yaşasın, bedava aşıymış, böyle iyilik görmedim, ölüm sizden önce gelsin sizden iyidir.

"KOYUN MUYUM BEN KULAĞI KÜPELENEN"

Dünyada silahlı savaşlar birden durdu, cephe değişti insan oldu, ilaçlar da silah oldu, niye vurdurayım kendimi, koyun muyum ben sayıları bilinsin diye kulağı küpelenen, ya da kuş muyum kameralı çip takılmış nereye gidersem görünen, ya da fare miyim üstümde ilaçlar denenen.

"KENDİMİN EFENDİSİ BENİM"

Benim kimseye saygısızlığım yok hiçbir kişi ya da kurumun karşısında değilim. Allah bana da az da olsa akıl vermiş kendi kendimin efendisi benim. İstemediğim hiçbir şey yasa ya da kurumlarca devlet eliyle de olsa dayatılamaz, bireyin huzurunu bozmak değil sağlamak devletin hakkıdır." açıklamaları büyük tartışma yarattı.

tilbge


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 154 yorum
Ne demiş filozof Cehalet ne güzel şey her şeyi bildiğini sanıyorsun
Kadın doğruları söylemiş nedir zoruna giden hayırdır siyaset yapma gerçekleri dile getir korkma yalakalık yapma dobra ol
sizin gibilerin agzindanda bu laf düşmüyor ya en büyük cahil sizlersiniz
Şu söylenen sözlerden bir tanesini bana cehaletten kaynklı olduğunu ispat edermisin?
Adamlık sadece erkeklerde olmuyor beyler, Yıldız ablamız doğruyu söylemiş, doğru söze ne hacet....
Sana ozel bedava beyin naklide var git degerlendir. Kadin belkide hayatinda ilk defa o kadar dogru konusmus ki sasirmamak elde degil
Alber Einstein ın sözüdür
@orhanaksu53 KENDİNDEN BAHSETİĞİNİN FARKINDA BİLE DEĞİLSİN ÇÜNKÜ O KADAR CAHİLSİN !!!!
asi bulunsun diye dua edenler simdi asi yaptirmam diyor bu nasil is
bu işin için de bir bir yeniği var ama daha netleşmedi
orhan senin zekan almaz. sen git makarna ye.
helal olsun ????????????????
edison mezarında ters döndü zavallı
@ugurnarin6847 Helal olsun olmasına da, Yıldız Tilbe'nin böyle bir tutum içine gireceğini tahmin etmezdim. Gerçekten, biraz şaşırtıcı oldu. Biri, arkada öğüt yahut yörünge mi verdi acaba?
herkes gelmekte olanı farkında ama nedense bu gelmekte olan engellenmiyor demek ki devletler bu yeni sisteme hazır ve bunu istiyorlar
@rashcapon Salgının cidden yapay olduğuna dair somut bir kanıt sunulmamasını geçtim. Hadi, kanıtlar ortadan kaldırılmış olsun. Ancak, mantıksal olarak ticaret ve sermaye, gücünü azalan bir nüfustan değil, çoğalan bir nüfustan alır. Nüfus, komplo teorileri ve genel inançta olduğu gibi cidden azaltılsa bu durumda bankalar, fabrikalar, inşaat şirketleri, medya kuruluşları hızla gelir kaybı yaşar ve sermaye erir bence. Neden bir Eflatun, bir Aristoteles zamanında sermaye yoktu? Belki de nüfus az olduğu kabile tipi olduğu için. Bence, nüfusu azaltmak işlerine yaramaz. Şahsi düşüncem!
@yunusemreyucebas sermaye gelir kaybı sanki kısa vadenin sorunu orta/uzun vadede kaynaklar yetmeyecek. dolar altın ne kadar çok olsa da dönüp dolaşıp biyolojik ihtiyaçlarda düğümleniyor. Dünya dışında hayat kurmakta hayal galiba. hava su bile sorun olmaya başlamışken yiyecek kısmı korkunç problem. Nüfus artış oranıda korkunç. 40 yılda 5 milyar kişi artmış dünya nüfusu. yani her türlü komplo teorisine açık olay.
Geri Dön