MAGAZİN

Yücel Arzen kimdir, aslen nereli? İbo Show konuğu Yücel Arzen kaç yaşında ve evli mi?

Star TV'de ekrana gelen İbo Show konukları arasında bu hafta başarılı piyanist Yücel Arzen yer alıyor. Yücel Arzen piyanosuyla şarkılara eşlik ederek, keyifli anlar yaşatacak. Peki Yücel Arzen kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Yücel Arzen eserleri ve hayatı hakkında merak edilenler...

Yücel Arzen kimdir, aslen nereli? İbo Show konuğu Yücel Arzen kaç yaşında ve evli mi?

İbo Show konukları arasında kimlerin olduğu araştırılıyor. 18 Mayıs İbo Show konukları arasında ünlü müzisyen ve piyanist Yücel Arzen de yer alıyor. Peki Kimseler Bilmez, Erzurum, Mehmet Akif, Bir On Şarkı gibi albümleri bulunan Yücel Arzen kimdir?

YÜCEL ARZEN KİMDİR?

Piyanist ve müzisyen Yücel Arzen, 1970 senesinde Adana'da doğmuştur. Nida Tüfekçi ve Yücel Paşmakçı ile Türk Halk Müziği; Erol Sayan, Selahaddin İçli ve Nurten Erberk ile Türk Musıkisi; Fayruz Tüzün ve Jirayır Arslanyan ile armoni-kontrpuan; Faris Akarsu ve Can Çoker ile piyano çalıştı. 1994 yılında İ.T.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsü T.H.M Ana Bilim Dalı Bölümü’nde yüksek lisans yapmaya hak kazanmıştır.

Pek çok ünlü isimle çalışan Arzen, sekiz yıl boyunca Onur Akın ve İbrahim Sadri 'ye piyano ve bağlama çalmıştır. Ayrıca 150'ye yakın şarkı formundaki besteleri, Cem Karaca, Sertab Erener, Kıraç, Haluk Levent, Ahmet Özhan, Bülent Ersoy, Funda Arar, Mahsun Kırmızıgül, Ali Şan gibi isimler tarafından söylenmiştir.

Usta isim Yücel Arzen’in Kimseler Bilmez, Erzurum, Mehmet Akif, Bir On Şarkı gibi albümlerini çıkarmıştır.

İBO SHOW KONUĞU OLAN HÜSEYİN TATLI KİMDİR?

2007 senesinde T.C.D.D tarafından hazırlanan 'İstasyon Şefi, Eliyle' adlı albümün müziklerini bestelemiştir. Tatlı'nın 2008 yılında Devrim Gürenç ile birlikte çıkardığı ‘Bir Aşk On Şarkı’ adlı albümde Yarim Yarim, İki Alyans ve Yalancı Bahar eserleri bulunmaktadır.

Ayrıca Alişan’ın seslendirdiği Ah Le Yar şarkısının söz ve müziği de Yücel Arzen’e aittir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler