ZULA severlere müjde!

Tamamıyla Türk oyun geliştiricilerinin elinden çıkan Zula, düzenleyeceği Süper Lig’ini tanıttı.

ZULA severlere müjde!

Tamamıyla Türk oyun geliştiricilerinin elinden çıkan MMOFPS oyunu Zula, 2018 ve 2019 yılı için espor atılımını içeren Zula Süper Lig’i duyurdu. 14 Milyon kullanıcıya ulaşmış olan oyun, anlık 60k online oyuncusuyla oldukça ciddi rakamları elde etmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde yapılan basın toplantısıyla Lokum Games, espora olan inancını ve desteğini göstermek adına Zula Süper Lig’i de tanıttı. Türkiye'deki diğer espor dalları gibi profesyonelleşme yolunda ilerleyen oyun, Haziran'da başlamak üzere resmi bir lige sahip oluyor.

Ödül havuzunun 120.000 TL olarak belirlendiği turnuvada 12 takım A ve B gruplarında mücadele edecek. Ligin her ay düzenlenecek olması düşünüldüğünde, toplam ödül havuzunun yaklaşık 2.5 milyon TL olması bekleniyor. Tıpkı League of Legends gibi iki lig düzenleyen Lokum Games, büyük takımların mücadele edeceği lige Süper Lig adını verdi. Bununla birlikte yarı amatör ve profesyonel olmak isteyen takımların da mücadele edeceği bir Rekabet Ligi oynanacak.
Süper Lig’deki 12 takım altılı iki grup halinde mücadele edecek ve ilk dört takım playoff biletini kapacak. Beşinci takımlar ne finallere katılabilecek, ne de ligden düşme tehlikesi yaşayacak. Bununla birlikte son iki takım ise Rekabet Ligi’ne düşecek. Rekabet Ligi’ni ilk iki sırada tamamlayan takımlar ise Süper Lig’de mücadele etme hakkı kazanacak. Zula’nın uzun zamandır üzerinde çalıştığı Süper Lig 29 Haziran tarihinde başlayacak.
2018 Haziran ile 2019 Nisan arası düzenlenecek bu turnuvaların yanı sıra Lokum Games sezon ortasında farklı turnuvalar da düzenleyecek. İşte planlanan takvim ve ödüller;

zula ödülelelr r


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler