102 yaşındaki koşucu, yaşına meydan okuyor!

Yaş ilerledikçe, belirli şeylerden vazgeçip neredeyse hayattan kopuyoruz. Ancak sayılar her zaman ‘yaşlı’ olduğumuzu göstermiyor. Yaşınız kaç olursa olsun hayallerinizi gerçekleştirmekten vazgeçmeyin. Bu adam ne olursa olsun hayattan kopmamamız gerektiğinin en bariz örneği.

102 yaşındaki koşucu, yaşına meydan okuyor!

İnsanlar belirli bir yaşı geçtikten sonra yaşlılığı kabullenip, kendilerini isteklerinden ve hayallerinden soyutluyorlar. Tek gündemleri ise, artık ilerleyen yaşları ve hastalıkları oluyor. 60 yaşın ilerisindeki kişiler genellikle yorgunluktan söz ediyor. Tabi ki ilerleyen yaşlarda, insan sağlığı bozuluyor. Ancak sağlıklı beslenme ve sporla ilerleyen yaşlarda da vücudun dinç kalması mümkün.

a_1

Yaşın sadece rakamlardan ibaret olduğunu ispatlayan, ilerleyen yaşına rağmen hala dinç olan pek çok kişi var.

adam_5

Bunlardan biri de, 102 yaşında 100 metre koşu yarışına katılan bu adam. Ortalama yaşam süresi kısaldığı için artık 100’ün üzerindeki yaşta insanlarla tanışmak pek mümkün olmuyor.

a_2

İnsanlar genellikle belirli bir yaştan sonra sosyal hayatlarını tamamen bitiriyor. Ancak Asyalı insanların sağlıklı ve uzun süre yaşadıkları biliniyor.

a_3

Bu Asyalı adam da, 100 metre yarışında parkura çıkarak pek çok kişiyi heyecanlandırdı. Enerjisi ve coşkusuyla izleyicileri kendine hayran bırakan bu adamın yaşı ise tam tamına 102.

a_4

İlerleyen yaşına rağmen yarışa katılan 102 yaşındaki koşucunun videosu kısa sürede 30 milyonun üzerinde izlendi.

a_6

Yarışa iyi başlasa da, ne yazık ki tamamlayamadı. Yarışın yarısında enerjisi tükendi ve çevreden yardım aldı.

a_7

Kimliği hala bilinmeyen 102 yaşındaki Asyalı adam, yine de azmi ve tutkusuyla sayısız insanı etkilemeyi başardı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
tipe bak uzaylıya dönmüş
Helal dayı...
kac saniyede koşmuş acaba :))
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler