Acun Ilıcalı'dan Fox Tv'ye sert tepki!

Seda Sayan’ın sunduğu ‘Yemekteyiz’ adlı program formatının aynısı olan 'Zuhal Topal’la Sofrada' adlı yarışmaya ile ilgili Acun Ilıcalı'dan sert tepki geldi. Ilıcalı, bilirkişi raporunun ardından Instagram hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Acun Ilıcalı'dan Fox Tv'ye sert tepki!

TV 8'in sahibi Acun Ilıcalı, kanalında yayınladığı 'Yemekteyiz' programıyla aynı formatta olduğunu iddia ederek, 'Zuhal Topal’la Sofrada' yarışmasıyla davalık olmuştu. Yaklaşık iki yıldır devam eden süreçte, bilirkişi raporu geçtiğimiz günlerde açıklandı.

Işık Üniversitesi tarafından hazırlanan bilirkişi raporu, Fox TV’nin Sofrada programının formatını TV8’deki Yemekteyiz’den aldığını ispatladı. Acun Ilıcalı, gelişmelerle ilgili Instagram hesabından bir açıklama yayınladı.

acunilicali12746376305de7ae4b27d1e

Acun Ilıcalı, konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda "Bilindiği üzere TV8, her zaman telif ücretini ödeyerek orijinal TV formatlarını satın almakta ve yayınlamaktadır. “Yemekteyiz” adlı programımız da bunlardan biridir. Dolayısıyla ciddi bir telif ödediğimiz bu programın birebir kopyasını, hiçbir sorumluluk duygusu taşımadan alıp, “Sofrada” adıyla yayınlamak, düpedüz fikir ve emek hırsızlığıdır. Bu konuyu, benzeri fikir hırsızlığı suçu işleyenlere ibret olacak biçimde adaletin önüne taşımaya kararlıyız" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Onların ağzına hep adalet olur ama hep adaletin içinden geçen kendileri olur . Alışmış kudurmuştan beterdir . Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış alışmışlar .
acun efendi işine gelince adalet diyorsun ama işlerin yalan dolan
işiniz gücünüz alavere... fox mahkemeye gitti, bakalım yandaş basının desteği nereye kadar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler