AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel'in zor anları! Gözyaşlarını tutamadı

AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan ve merhum babasının adını taşıyan Abdulkadir Yüksel Cami'nin açılışında gözyaşlarına hakim olamadı.

25 Eylül 2017 yılında Meclis'teki odasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden AK Parti Gaziantep 27. Dönem Milletvekili Abdulkadir Yüksel’in oğlu AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, Şahinbey Belediyesi tarafından Mavikent Mahallesi'nde yaptırılan babasının adının verildiği caminin açılışında gözyaşlarını tutamadı.

Yüksel konuşmak için kürsüye çıktığında duygusal anlar yaşandı. Kelimeler boğazına düğümlenen Yüksel, gözyaşlarına hakim olamadı.

Abdulkadir Yüksel ile kısa zamanda çok güzel dostlukları olduğunu vurgulayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Abdulkadir Yüksel, Allah rahmet eylesin çok değerli bir kardeşimizdi. Beraber hacca gitmiştim. Hac arkadaşımdı. Buradaki bütün sevaplardan inşallah kendisi de hissedar olacak. Bu Mavikent'te yapılan ikinci camimiz inşallah sayıları daha da artacak. Camimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Milletvekili Müslüm Yüksel babasının bu dünyada hoş bir sada bıraktığına inandıklarını belirterek, inşallah babasının isminin bu camide sonsuza dek yaşayacağını ifade etti. Yüksel gözyaşlarını tutamayarak daha fazla konuşamadı.

"ALLAH BİZE VEKİLİMİZLE CENNETTE BULUŞMAYI NASİP ETSİN"

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise "Allah bize vekilimizle cennette buluşmayı nasip etsin. Biz de sevgili oğluyla aynı duyguları paylaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül de bu caminin hem bir ibadethane hem de bir vefanın simgesi olarak hizmet edeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından yapılan dualarla Abdulkadir Yüksel'in adını taşıyan cami dualarla açıldı.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 103 yorum
din tuccarlari
yalaka imamoglu yasini şerif okurken ne tüccarlığı yapmış oluyordu adam oruç oruç geziyor foto çekiniyor kime reklam yapıyor din tüccarlığı mi yapıyor ozaman
Din ile bu kadar çok niye ugrasiyonuz anlamiyom carpiliniz bak
Sahte İmamoğlu gibi değil bu insanın tüccarligi
ne pisliksiniz siz ya
@poyraz_besiktas_1981 imam oğlu adam gıbı adam camılerde partı prıpagandası yapmıyor hadı ordan
@beles_makarnaci_tayyip_hirsizi peki kürsüye Kur’an la çıkıp onu seçim propagandası yapana sözün ne dindar kardeş
@osm77.... bugune kadar çarpılan bir iki isim saysana..))
@beles_makarnaci_tayyip_hirsizi Sahte olan varsa sahtekar vatan haini olan varsa feto terör örgütü ile beraber ülkeyi satan hainlerdir 200 dediğin Türkçe alları
Din tüccarları.
babadan oğula geçen vekillikler kayınbabadan damata kıyak öbür damada ihaleler; kıza danışmanlık;yakında küçük oğlana devlette bir iş daha verilirse şaşırmayın.
beşik uleması gibi devlete kapak atan sülalesini yanına aldırıyor :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler