AK Partili vekilden Tunç Soyer'e Barış Pınarı Harekatı tepkisi

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili değerlendirmesinde 'savaş' ifadesi kullandığı iddialarına ilişkin sert tepki gösterdi. Kaya, "Sayın Tunç Soyer şunu çok iyi bilmelidir ki, savaş iki egemen devlet arasında, iki ordu arasında olur. Ortada savaş filan yoktur. Kahraman Türk Ordusu'nun, katil sürüleriyle, alçak teröristlerle amansız bir mücadelesi vardır" dedi.

AK Partili vekilden Tunç Soyer'e Barış Pınarı Harekatı tepkisi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'in Kültürpark Üretici Pazarı açılışında, Suriye'nin kuzeyinde yürütülen Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin kullandığı ileri sürülen, "Bugün 8'inci gününde olduğumuz ve sınırlarımızda devam etmekte olan, hepimizi huzursuz, mutsuz ve karamsarlığa sürükleyen bu savaşın bir an önce bitmesini, askerlerimizin ayağına taş değmeden evlerine dönmelerini diliyorum" ifadelerine, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'dan tepki geldi. Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Tunç Soyer şunu çok iyi bilmelidir ki, savaş iki egemen devlet arasında, iki ordu arasında olur. Ortada savaş filan yoktur. Kahraman Türk Ordusu'nun, katil sürüleriyle, alçak teröristlerle amansız bir mücadelesi vardır" dedi.

'SOYER'İN KARAMSARLIĞI ŞAŞKINLIK VERİCİ'

Kaya, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi.

"Uluslararası sözleşmeden kaynaklı, uluslararası hukuk çerçevesinde sürdürülen Barış Pınarı Harekatı, teröristlerden başka hiç kimseyi huzursuz etmez, mutsuzluğa ve karamsarlığa sürüklemez. Türkiye kenetlendi, herkes Mehmetçiğin yanında, aziz milletimizde zerre karamsarlık yok. Futbolcularımız asker selamı veriyor, milli başarılarımız kahraman ordumuza atfediliyor. Hal böyleyken Soyer'in karamsarlığı şaşkınlık verici, mutsuzluğu ve huzursuzluğunun sebebi gerçekten merak ediliyor. Türkiye asker selamı veriyor, Soyer karalar bağlıyor. Bu olmamıştır, bu hal ve tavır milli vicdanları yaralamıştır. Sayın Soyer'in acilen bu konuda bir düzeltme açıklaması yapma zaruriyeti vardır."

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eleştiriler üzerine Büyükşehir Meclis toplantısında, konuyla ilgili açıklama yaptı. Soyer, Tarım Bayramı sırasında şehit haberi geldiğini belirterek, "Bayram yaparken 1 saat önce gelen şehit haberlerini duymak beni çok üzdü. Ben olayı sizinle aynı şekilde değerlendirmek zorunda değilim. Benim yüreğim sızladı, eminim, sizin de benim kadar yüreğiniz sızlıyordur" diye konuştu.

ak-partili-kayadan-baskan-soyere-tepki-ortada-savas-filan-yoktur_5486_dhaphoto1

ak-partili-kayadan-baskan-soyere-tepki-ortada-savas-filan-yoktur_5486_dhaphoto2

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
Bu CHP den bi halt olmaz. Sezgin Tanrıkulu dahada berbat İstanbul İl Başkanı Canan Kimbilir ne düşünüyor !!! Biz bos yere demedik. "Memleket Meseleleri Sizin Boyunuzu Aşar Siz önce gidinde Atatürk'ün partisini Kurtarın PKK'nın Elinden" diye boş yere demedik.. Kimbilir neler var daha bunların içinde
@kulyutmaz_bacadangirer Yazdıklarına kendin bile gülüyorsun.Biliyorsun ki AKP nin derdi Türkiye ve ülke güvenliği değil. RTE nin koltuk derdi tüm mesele
@antigone.35 14 Mayıs 1948 tarihine bakarsan, operasyonun koltuk meselesi ile alakalı olmadığını görürsün. Ben halen anlamıyorum, bakın tamam RTE'ı sevmeyebilirsiniz. Fakat attığı her adıma koltuk derdi denilmesi bana samimi gelmiyor. Ülkemde resmen siyaset derbisi oynanıyor. Partiler fanatikçe tutuluyor, diğerlerinin attığı her adım ise düşmanca olarak görülüyor. ABD terör örgütü PKK/YPG'ye binlerce tır silah gönderiyor, devlet kurmaya çalışıyor. Peki bu PKK kimin düşmanı ? Bizim ! Sınırımızda ABD destekli bize düşman bir devlet kuruluyor. Siz hiç duymadınız mı ? Yılanın başı küçükken ezilir.
@sam_lyon_1989 OPERASYONUN BAŞLADIĞI GÜN MİLLET İTTİFAKI DAĞITILMALI DİYEN ,TÜM VATANDAŞLARIMI AKP YE ÜYE OL MAYA ÇAĞIRIYORUM DİYEN BEN DE DEĞİLİM CHP DE DEĞİL.AMAÇ KOLTUĞUNU KURTARMAK GERÇEKLERİ GÖRÜN.ÜLKEMİZ SIKINTIYA DÜŞTÜĞÜNDE KÜLYUTMAZ GİBİ OLANLAR FARE DELİĞİNE SAKLANIR BU ÜLKEYİ KURUCUMUZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK E YAKIŞIR MÜCADELE İLE GENE BİZ KURTARIRIZ MERAKLANMAYIN.
@kulyutmaz_bacadangirer hadi ordan :)
@antigone.35 Ben AKP sözcüsü değilim. AKP, CHP yarışı rakibi vs. gibi olaylara bakıp yorum yapmam. Siyasi görüşüm sabit değil, hak eden usulüne göre değişir. Öncelikle bunu belirteyim. Bakın gerçekleri görün diyorsunuz fakat ortada kabak gibi duran terör örgütü PKK gerçeğini neden görmek istemiyorsunuz. Sınırımızda ABD kime devlet kurdurmaya çalıştı, çalışıyor. Bu durumu koltuk muhabbetine dönüştürmek gerçekleri görmemek değilde nedir ? Biz kurtarırız sözü de hoş değil. Kurtuluş mücadelesini o dönem henüz kurulmamış bir parti değil, Türk'ü, Kürd'ü, Laz'ı, Çerkez'i kazandı. Biz hepimiz biriz!
Ne de olsa bay kemalin alnından öptüğü çocuklar Türk askeri karşısında bozguna uğramıştır üzüntüsü ondandır...
izmirde neler çeviriyor birde millet anlasa yunan tohumunun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler