Akkuzulu gençler dualarla askere uğurlandı

Ankara'nın Çubuk ilçesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde saldırıya uğraması ile Türkiye'nin gündemine gelen Akkuzulu Mahallesi'nde, 99/2 celp döneminde askerlik yapacak gençler, mahalle sakinlerince ellerine kına yakılıp, dualarla uğurlandı.

Çubuk ilçesinin 5 bin nüfuslu Akkuzulu Mahallesi'nde oturan 17 asker adayı, yıllardır geleneksel olarak yapılan asker uğurlama töreniyle yolcu edildi. Ellerine 1 gün önce kına yakılan asker adayları, bu sabah meydanda toplandı. Mahalleli, sıraya giren gençler ile tek tek tokalaşıp, ceplerine harçlık koydu. Asker adayları, daha sonra dualarla yolcu edildi.

b77fdf5c61fb6d57bafe4f9ad9cfd996

Mahalle muhtarı Halil Kökmen, törenden 1 gün önce gençlere kına yakıldığını ve sabah namazı sonrası dua edildiğini belirterek, "Mahalle olarak her yıl 30 ile 60 arasında asker gönderiyoruz. Gün doğumuyla birlikte yapılan uğurlamada, askere gidecek evlatlarımız için kete ekmeği yapılıp ikram edilir. Aileler de askerlerimize uğur parası verirler. Burada dualar edip helallik alınıyor. Geçtiğimiz günlerde üzüntü verici şehit haberi ve acı olaylar yaşadık. Hiçbir zaman unutmasınlar ki bizde asker çok. Üstüne basarak söylüyorum, bir ölür bin doğarız. Vatanımızı sahipsiz bırakmayız" dedi.

38a24262cc026a9211364b2cc9e21ca6

Türkiye- Irak sınırında PKK terör örgütü mensubu teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı'nın geçen hafta Akkuzulu Mahallesi'ndeki cenaze töreninde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saldırıya uğramıştı.

6e2d2d0beff376e91ebce47954c79a60

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
Türk milleti duracağı yeri de bilir vuracağı yeri de...
@hanifiozdemir bazılarıda balık hafızalıdır..fetoyu ve ortagını pkkyı ve kırmızı halıyla karsılandıklarını unutur kahraman sehiidimize gelen tek siyasi lidere vurur digerleri nerde diye sormaz...
soytari
Sana vuracağı zamanı da
Önce insan olmayı öğrenmeli siyasi sowu deyil.
@hanifiozdemir YAPMAYİN BÖYLE CAHİLLİK TÜRK VATANDAŞINI AYRIŞTIRMAYIN .MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK SAĞLAYİN.BU TEHLİKELİ BİR PROVOKATÖRLÜKTÜR ÜLKEYE YARAR SAĞLAMAZ
he canım he. bedelli olunca da kim takar vatani
Allah esirgesin, tırnaklarına taş değirmesin.
güle güle gidip güle güle gelin ASLANparçaları
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler