Mynet Trend

Apex Legends’ta loot yapmayı kolaylaştırabilecek basit tasarım önerileri

Reddit kullanıcısından basit ama loot yapmayı kolaylaştıracak bir tasarım önerisi.

Apex Legends’ta loot yapmayı kolaylaştırabilecek basit tasarım önerileri

Kings Kanyon’a atlayan oyuncular, Apex Legends’ta öne geçebilmek için öncelikle hızlı bir şekilde loot yapmaya başlar. Oyuncular loot sırasında lazım olan mermi veya diğer şeylerle ilgili takım arkadaşlarıyla iletişime geçerek yardım isteyebiliyor.

Bir Reddit kullanıcısı olan Bitchaloid, takımdaki oyuncuların hangi cephane türü kullandığını gösteren basit ama etkili bir konsept tasarladı.

apex-konsept-e1554376622391

Hazırladığı bu konsept basit bir tasarımsal değişiliklik içeriyor ancak cephane simgelerinin eklenmesi oldukça etkili olabilir. Oyun içinde adının yanında bulunan mikrofon simgesinin hemen sağına eklenecek olan bu simgeler, takım arkadaşlarınızın ihtiyacı olan cephaneleri daha kolay öğrenmenizi sağlar.

Böylelikle “heavy mermisi olan var mı?” demeye ihtiyaç kalmaz. Bununla birlikte oyun başında loot yaparken hızlı davrandığınız için, arkadaşlarınızın kullandığı cephaneleri o an pingleyerek, daha etkili bir iletişim kurabilirsiniz. Böyle ufak bir tasarımın gerçekten etkili olabileceğini kanıtlayan pek çok örnek var.

Reddit’te gelen bazı yorumlarda böyle bir değişimin biraz gereksiz olacağı düşünüldü. Çünkü basit bir sesli iletişim mantığı bulunan Apex Legends’ta, mikrofon sayesinde takım arkadaşıyla iletişim kurabileceği konusunda yorumlar yapıldı.

Ancak oyunun sesli sohbet kalitesi o kadar kötü ki, çoğu zaman takım arkadaşlarınızın ne dediği bile anlaşılmıyor. Hangi cephaneye ihtiyaç olduğunu söyleyen bir takım arkadaşınıza kendi lootunuzdan bir parça vermek yerine, oyun başında loot yaparken daha iyi yardımcı olabilirsiniz.

4 Şubat’ta piyasaya sürülen Apex Legends’ta, oyuncuların birbiriyle daha kolay iletişim kurması için pek çok özellik mevcut; bunlardan birisi ping özelliği. Ancak oyuna böylesine basit bir tasarımsal değişikliğin gelmesi, oyuncuların takım arkadaşlarının hangi silah tipine sahip olduğunu daha kolay anlaması için harika bir değişiklik olabilir.

gg

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön