Apple gizlilik portalında ciddi bir değişim yaratmayı başardı

Şirketin en fazla önem gösterdiği konulardan birisi olan gizlilik artık çok daha hassas.

Apple gizlilik portalında ciddi bir değişim yaratmayı başardı

Google ve Facebook gibi şirketler dünyanın en büyük kuruluşları içerisinde yer almasına rağmen yine de gizlilik konusunda büyük sorunlar yaşayabiliyor. Ancak Apple son derece gizlilik sahibi bir şirket olarak ön plana çıktığı için bu konuda hata yapmaması gerekiyor. Apple, “Gizlilik temel bir insani hak ve Apple’da gizlilik, temel değerlerimizden biri” diyerek bu konudaki hassasiyetini net bir şekilde ortaya koydu.

Fotoğraflar, Haritalar, Siri ve Safari gibi birçok uygulama ve aracının gizlilik konusunda büyük bir hassasiyet gösterdiği Apple tarafından ifade edildi. Şirketin resmi ana sayfasında gizlilik portalı bölümünün değiştirildiği görülüyor.

Apple tarafından daha fazla geliştirilen gizlilik portalında elbette sadece uygulamalar ile ilgili bir bölüm yer almıyor. Aynı zamanda kullanıcıların nasıl daha fazla gizlilik kazanabileceğine de vurgu yapılıyor. Kullanıcıların iOS 13 ve macOS Catalina’daki gizliliği nasıl geliştireceklerini anlatan ve iyi bir ölçüm için en son şeffaflık raporlarına bağlanmalarını sağlayan bölümlere de yer veriliyor.

Genel olarak değerlendirildiğinde Apple şirketi gizlilik konusunda gerçekten de yine çığır açtı. Muhtemelen ilerleyen dönemlerde daha farklı uygulamalar ortaya çıkacaktır. Peki sizce Apple gizlilik ile ilgili başka ne tür çalışmalar yürütebilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Xiaomi Mi Note 10 tanıtıldı! İşte özellikleri!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler