Atatürk'ün doğum tarihi yanlış yazıldı! Sosyal medyadan büyük tepki

Gaziantep'te Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81'inci yıl dönümünde yapılan anma töreninde, protokol üyeleri ve törene katılanlara dağıtılan fotoğraflı kokartlarda Atatürk'ün doğum tarihi '1881' yerine '1981' olarak yazıldı. Olayın ortaya çıkmasıyla birçok kişi soysal medyadan tepkilerini dile getirdi.

Bu sabah 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81'inci yıl dönümü nedeni ile tören düzenlendi. Törene katılan vali, belediye başkanı, tugay komutanı, kurum amirleri, STK temsilcileri, vatandaşlar ve öğrencilere, yakalarına takmaları için Atatürk'ün fotoğrafının olduğu kokartlar dağıtıldı.

1881 YERİNE 1981 YAZILDI

Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları tarafından dağıtıldığı öğrenilen ve törene katılan herkesin yakasına taktığı kokartlarda Atatürk'ün doğum tarihinin '1881' yerine '1981' olarak yazıldığı ortaya çıktı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Tören boyunca kimsenin fark etmediği yanlışlık, daha sonra fotoğrafları inceleyenler tarafından fark edildi. Yaşanan olay soysal medyadan tepki gördü.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Atatürk Ölümsüzdür Ölümlü birinin yaptığı hatâ. olabilir büyütecek bir durum değil ..
olabilir ne var bunda dünya mi çöktü her yerde böyle ufak yanlışlıklar oluyo atatürk mezardan mi cıktı niye yanlış yazdınız diye yahu arkadaş neden bu bizim milletimiz absürt konulara dünyadaki diğer toplumlardan fazla imza atiyo bu kafayla hiçbi yere varamazsınız işte
Atatürk Ölümsüzdür Ölümlü birinin yaptığı bir hata olabilir büyütecek bir durum yok
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler