Avrupa ve Azerbaycan'da 7. Koğuştaki Mucize fırtınası

Aras Bulut İynemli’nin başrolünü üstlendiği 7. Koğuştaki Mucize, Avrupa ve Azerbaycan'da şimdiye kadar toplam 400 bin seyirci tarafından izlendi.

Avrupa ve Azerbaycan'da 7. Koğuştaki Mucize fırtınası

Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini üstlendiği 7. Koğuştaki Mucize, yurtdışında da izleyicilerden yoğun ilgi görüyor. Türkiye'de yılın en başarılı gişe sonuçlarından birine imza atan film, ülkemizde vizyonda olduğu 31 günde toplam 4.047.286 seyirciye ulaştı.

  1. Koğuştaki Mucize’nin gişe başarısı ise yalnızca Türkiye ile sınırlı kalmadı. Avrupa ve Ortadoğu'da birçok ülkede gösterime giren film, son bildirilen sonuçlara göre Avrupa'da vizyona girdiği ülkeler ve Azerbaycan'da toplam yaklaşık 400 bin seyirci tarafından izlendi.

ALMANYA’DA 106 SALONDA GÖSTERİMDE

Box Office Türkiye’nin haberine göre; Almanya'da 106 salonda gösterime giren 7. Koğuştaki Mucize, bir ayda yaklaşık 245 bin seyirci tarafından izlendi. Şu ana kadar elde ettiği sonuçlar göz önüne alındığında filmin, Almanya'da en çok izlenen 10 Türkiye yapımından biri olabileceği belirtiliyor. Film bu alanda şimdiden 16. sırada yer alıyor.

Azerbaycan'da Türkiye'den bir hafta sonra gösterime giren 7. Koğuştaki Mucize, ülkede şu ana kadar yaklaşık 90 bin seyirci tarafından izlendi. Yine son bilgilere göre filmin Avrupa'nın diğer ülkelerindeki performansından örnekleri çeşitlendirmek gerekirse; Avusturya'da şu ana kadar yaklaşık 23 bin kişi tarafından izlenen film, Hollanda'da ise yaklaşık 27 bin seyirciyle buluştu. Film, Fransa'da ise takribi 6 bin seyirci tarafından izlendi.

7. KOĞUŞTAKİ MUCİZE FİLMİNİN KONUSU

1983 yılında bir Ege kasabasında sıkıyönetim komutanının kızının ölümü üzerine küçük kızı ve babaannesiyle yaşayan Memo idam cezasına çarptırılır. Herkes adalet peşindeyken Memo ve kızı Ova'nın tek isteği birbirlerine kavuşmaktır. Adaletin gerçekleşmesi için ise bir mucize gerekmektedir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
İzlediğim en güzel filmlerden biriydi.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler