Aydın'da vurulan domuz 300 kilonun üzerinde çıktı

Aydın’da çiftçilerin korkulu rüyası haline gelen domuzlara karşı seferberlik ilan eden avcılar, Yenipazar Azmak bölgesinde vurdukları bir domuz 300 kilonun üzerinde çıktı. Avcı Serhat İnci, “Bu yaşıma kadar bu kadar büyük domuz ile karşılaşmadım." diye konuştu.

Aydın'da vurulan domuz 300 kilonun üzerinde çıktı

Ziraat Odaları’nın çağrısı ve çiftçilerin yardım talepleri üzerine domuzlara karşı seferberlik başlatan Aydınlı avcılar, Yenipazar Azmak civarında her gece onlarca dönüm ekili araziyi bozan domuzları vurmak için sürek avı yaptı.

300 KİLONUN ÜZERİNDE ÇIKTI

Sabah erken saatlerde köpekleri ile bölgeye giden avcılar Serhat İnci, zafer Sarıoğlu, Mehmet Tuna, Özhan Bayer ve Recep Doruk’tan oluşan ekibin vurduğu bir domuz 300 kilonun üzerinde çıktı.

'ÇOK HIZLI GİDİYORDU'

Yıllardır avcılık yaptığını ve pek çok sürek avına katıldığını belirten avcı Serhat İnci, “Bu yaşıma kadar bu kadar büyük domuz ile karşılaşmadım. Çok hızlı gidiyordu. Tecrübeli bir ekibimiz var. İyi tertip aldık. Köpeklerimiz sürdü. Tarlanın birinden diğerine geçerken yaklaşık 5 metrelik bir açıkta vurmayı başardık. Bu domuz çiftçilerin korkulu rüyasıydı. Bölgedeki en büyük tarım zararlılarından birini etkisiz hale getirdik” diye konuştu.

Her gece onlarca dönüm ekili alanların zarar gördüğünü belirten bölge çiftçisi avcılara teşekkür ettiler.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
iyi halt yediniz başınız göğe ermiştir.turnayı vur kuğuyu vur ceylanı vur kartalı vur adınız avcı olsun .
Domuz yedigine ,üzüntün büyuk olmus gaci zapzap.domuzun ,ciftcilerin ürünlerine neler yaptiginin farkindamisin acaba.
Vay hınzır vay...
fiyatları düşer inşallah
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler