Belediye başkanı talimatı verdi! Tamamı kaldırıldı

Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Aras'ın talimatıyla tüm belediye plajlarındaki plastik şezlonglar kaldırıldı.

Belediye başkanı talimatı verdi! Tamamı kaldırıldı

Yaz sezonuyla tüm belediye plajlarında düzenleme yapılmaya başlandı. Tüm Bodrum Yarımadası'nda gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında ilk olarak, Kumbahçe Belediye Plajı temizlendi. Ekipler, temizlik çalışmasını tamamladıktan sonra sahil düzenlemesi yaptı. Daha önce plastik şezlong ve şemsiye konulan belediyeye ait plajlarda, bu sezondan itibaren şezlong olmayacağı, sadece hasır güneşliklerin kullanılacağı belirtildi.

Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol ile Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yarımada genelinde yürüttüğü çalışmaların haziran ayının ilk haftasında tamamlanması planlanıyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Aras, ilçedeki her mahallenin kendine özgü kimliğini koruma ve yaşatma amaçlı bir anayasası olacağını belirterek, "Bundan böyle isteyen istediği sahile şezlong, masa ve sandalye koyamayacak. Belediye, bu konuda izin alınacak tek mercidir. Bodrum'da herkes birbirine ve doğaya saygılı olmak durumunda" diye konuştu. Belediye plajlarında başlatılan yeni uygulamanın çevre duyarlılığından kaynaklandığını belirten Aras, "Biz belediye olarak sadece doğal hasır şemsiyeleri plajlarımızda kullanacağız. Bodrum sahillerindeki plastik sandalye, masa ve şezlonglardan kurtulmamız gerekiyor. Bu hem görüntü kirliliği yaratıyor hem de her sezonda bu şezlonglar çöp oluyor. İşletmelerimizin de planlamasını bu yönde yapmasını öneriyoruz. Hemen bugün olmasa da belli bir süre içinde bu görüntüden kurtulmalıyız" dedi. (DHA)

bodrumun-belediye-plajlarinda-sezlong-olmayacak_6393_dhaphoto3

bodrumun-belediye-plajlarinda-sezlong-olmayacak_6393_dhaphoto2


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
BU NE ŞİMDİ MİLLETİ BU ŞEKİLDE HERHANGİ BİR ŞEYE ZORLAMAK DOĞRU DEĞİL, SENİN SİYASETİN SENİ BAĞLAR, MİLLET SALAK BİR BUNLAR ZEKİ...
teşekkürler ahmet başkan bodrumu geri kazandırdğın için.
Bu haliyle çok doğal ve güzel görünüyor ama şezlong olmadan toz toprak olmadan nasıl güneşlenilir bir de onu düşünmek lazım.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler