Belediye başkanından görülmemiş hizmet

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba Belde Belediye Başkanı Alihan Babat, sıra dışı hizmetlerle adından söz ettiriyor. Elektrik borcu olan ailelerin borcunu ödeyen Babat, yüzlerce vatandaşın market borcunu da kapattı. Kiraladığı iş makineleri ile vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan Babat, okulların, cami ve mezarlıkların eksikliklerini de giderdi.

Şenoba Belde Belediye Başkanı Alihan Babat, göreve geldiği günden bu yana ilginç çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Aynı zamanda iş adamı olan Babat, ilçenin birçok eksiğini kendi cebinden harcadığı paralarla kapattı. Elektrik borcu olan ailelerin borcunu ödeyen Babat, yüzlerce vatandaşın market borcunu kapattı. Kiraladığı iş makineleri ile vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan Babat, okulların, cami ve mezarlıkların eksikliklerini de giderdi. Günde 6 sefer yapma kaydıyla ücretsiz servis ayarlayan Babat, halkın takdirini topladı. Örnek çalışmalara imza atan Babat, önümüzdeki dönemde birçok projenin hayata geçirileceği müjdesini verdi.

"HÜKÜMETİMİZ BİZE DESTEK OLUYOR"

Çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Babat, çalışmaların yarısından fazlasını kendi bütçesinden karşıladığını söyledi. Babat, "Allah’a çok şükür maddi manevi hiçbir sıkıntımız yok. Belediye başkanı olduğumuz günden beri hep halkın hizmetinde olduk. Beldemizin tüm sorunlarını çözüme kavurmaya çalışıyoruz. Ücretsiz servis, okulların ihtiyaçları, vatandaşın borcunu, yolları, dere ıslahını hepsini yaptık. Bunları reklam için yapmıyoruz. Halkımız bizi bu koltuğa getirdi, tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmak için buradayız. Devletimiz, hükümetimiz bize bu konuda sürekli destekçi oluyor. İnşallah bir çok projemiz ilk bahar aylarında hayata geçecek" dedi.

"BAŞKANIMIZ TÜM BORÇLARIMIZI SİLDİ"

Ferit Yarar isimli vatandaş, daha önce böyle bir başkan görmediklerini söyledi. Yarar, "İlk defa böyle hizmetler görüyoruz. Yıllardır beldemizde belediye başkanı olmadan öncede iyilikler yapan başkanımız şimdi tüm borçları sildi, ihtiyaçlarımızı karşıladı" diye konuştu.

Veysi Babat isimli vatandaş ise "Başkanımızdan Allah razı olsun. Hiç görmediğimiz hizmetleri gördük, günde 6 sefer ücretsiz, vatandaşlara hizmet eden bir araç getirdi. Halkın elektrik borcunu sildi. Allah devletimize zeval vermesin" şeklinde konuştu.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Belediyenin iş makinaları İnsanların evinin önüne Hendek kazıp Mayın döşetmediğine göre ; CHP ve HDP liler Çizgisini Begenmezler
tuzruhu! Devlet birkez el uzattı! Ama it yine itliğini yaptı. Bedelinide ÖDEDİLER! Habur'da Silah bırakıp Dağdan inenler vardı. Siz Ellerine Silah Verip Dağa Çıkartanlarla ittifak yaptınız.. kaybol! Gerizekalımısınız? her defasında yeniden yazdırmayın Bize
o hendekleri görmezlikten gelin emrini verenin kırıntısısin gördük haburda elindeki bayrakları
arkadaş siz nasıl fotosentez yapıyorsunuz ya el insaf az susun ?
Anlamadıniz mı hala kekler hükümet batıda yakayı ele verdi doğuda okumamış inananlara.oynuyor .nasıl ?işte bole.koltuk gidecek yoksa .boşuna belediyelere kayyum atanmiyor.muhafazakar Kürtler etkiye sütlüye karışmayan sorgulamayan tipler zaten.adam demez mi ulan bu hizmet neden yapılıyor bize?hedef 2023
Ornek davranış olmuş... Imamoğlu ve hükümet de yep zam yerleştirme politikası izliyor
zam akp.den cikmadir icadı onunla başladı.. hayırdır İmamoğlu mu sevdi seni
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler