Belediyelerin güldüren 'kar' diyaloğu sosyal medyayı salladı

Sosyal medyanın gücünün günden güne arttığı şu dönemde belediyeler de eğlenceli paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. Daha önce yaz aylarında yapılan seçimlerle dikkat çeken Twitter paylaşımları son olarak Niğde Belediyesi'nin start verdiği 'kar' paylaşımıyla kısa sürede zincir halini aldı. Yüzlerce beğeni ve retweet alan bu eğlenceli diyalog, sosyal medya kullanıcılarını gülümsetti.

Niğde Belediyesinin sosyal medya hesabında paylaştığı “Dostlar, düşüp yaralanmayın diye kaldırımlarımızı temizledik. Komşu biz kış temizliğine başladık. Ya sen başladın mı” diyerek, gönderisine Nevşehir Belediyesini etiketledi.

Bunun üzerine Nevşehir Belediyesinden cevap gecikmedi. Nevşehir Belediyesi hesabından “Kış temizliğine biz de başladık kanka. Gece boyunca kar yağdı. Temizliği hiç bırakmadık” denildi ve Nevşehir Belediyesi gönderiye "Sende durum nedir" diyerek Sivas Belediyesini etiketledi.

SOĞUĞA SORMUŞLAR, 'NERELİSİN' DİYE...

Sivas Belediyesi kentin temizliğinin yapıldığı fotoğrafları gönderisine ekleyerek şu ifadelere yer verdi:

“Biz kışa her zaman hazırız. Soğuğa sormuşlar; nerelisin diye? 'Aslen Erzurumluyum ama Sivas’ta oturuyorum' demiş. Erzurum Büyükşehir Belediyesi ne yaptı acaba?”

Erzurum Büyükşehir Belediyesi de bu sabah yaptığı paylaşımda “Gardaş seninki de söz mü? Temmuz ayında bile kar yağışı görmüş bir şehir olarak biz hep hazırız. Erzurum’a kar yağınca Rize üşür derler, siz neetiz” ifadelerine yer verdi.

'KAR BİZE NE ETSUN?'

Rize Belediyesi ise yaptığı paylaşımda, “Türkiye'nin en fazla yağmur alan şehriyiz. Haftada iki kere yağmur yağar; biri 3, diğeri 4 gün sürer. Evelallah antrenmanlıyız, kar bize ne etsun?” diyerek gönderisine Bingöl Belediyesini etiketledi.

'BEYAZ ESARETİ BOLLUĞUYLA, BEREKETİYLE BEKLİYORUZ'

Son olarak Bingöl Belediyesi ise yaptığı paylaşımda, “Kar berekettir. Kış ayının sembolü olan kar, kadim şehrimizin yüksek kesimlerine düştü. Elhamdülillah bizler de antrenmanlıyız. Tüm hazırlıklarımızı gördük, beyaz esareti, bolluğuyla, bereketiyle bekliyoruz” dedi.

Bingöl Belediyesi ise gönderisine Bursa Büyükşehir Belediyesini etiketledi. Belediyelerin gülümseten diyaloğunun daha ne kadar devam edeceği ise merak konusu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
şirin olmaya çalışan AKP belediyeleri.......boşuna çabalamayın halk aç.. AÇÇÇÇÇÇÇÇÇ
sizin gözünüzü ancak toprak doyurur kapınıza biri yağ biri bal akan çeşme bağlasalar gene açız dersiniz ideolojik sapkınlık var sizin zihniyetinizde
@nilgunk70 benzin 7 lira sigara 20 lira enayi neden bahsediyosun kamil seni
akp li belediyelerin espri anlayışı bu kadar yani. boş muhabbet
:))) çok iyi gerçekten
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler