Mynet Trend

         

Belize

Belize

Genel Bilgiler

İyi Korunmamış Belize, Orta Amerika’da bir ülke(334 bin nüfuslu, Atlantik Okyanusu’nda kıyısı olmayan bunun yerine Caribbean Denizi’ne bakan tek ülke).

İyi Korunmamış

Belize, Orta Amerika’da bir ülke(334 bin nüfuslu, Atlantik Okyanusu’nda kıyısı olmayan bunun yerine Caribbean Denizi’ne bakan tek ülke). Belize, buranın en büyük şehri. Turistlerin çoğu buraya, Maya harabelerini keşfetmek, dalış yapmak (Büyük Mavi Çukur’un adı kötüye çıkmış obruğu burada) veya sadece ülkenin bitki örtüsünü ve hayvan türlerini görmek için gelirler. Görülebilecek pek de fazla bir şey olmadığı için şehir merkezini görmeden geçmeye eğilimlidirler, ki bu anlaşılabilir bir durum.

İşleri kötüleştiren şey, güvenlik sorunu. Yine de, turistik aktivitelerin merkezinden çok uzakta olmaya cesaret etmemeniz, sizin için iyi olacak. Swing Köprüsü’nün her iki yanında, bazılarına nispeten daha köhne sömürge binaları bulacağınız ve Maya uygarlığıyla alakalı ilginç sanat eserlerinin koleksiyonunun bulunduğu Belize Müzesi’ni kapsayan bu alan, yarımadanın ucunda bulunur. Bir de burada bir katedral ve renkli gezinti gemisi terminali var. Alışveriş, bar ve gece hayatı isteyenler için Belize, tüm ülkenin en iyisi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön