Bodrum uçağında korku dolu anlar! 'Kemerlerinizi bağlayın, denize zorunlu iniş yapıyoruz'

İstanbul-Bodrum uçağında yapılan “Kemerlerinizi bağlayın denize zorunlu iniş yapıyoruz” anonsu yolcuların panik yaşamasına neden oldu. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

İstanbul Havalimanı'ndan 20.35’da kalması gereken İstanbul-Bodrum uçağı rötarlı olarak 21.00’da kalktı. İddiaya göre, uçağın geç kalmasıyla gerilen yolcular Milas-Bodrum hava alanına iniş esnasında yapılan anons sorası bir anda panik yaşadı.

YANLIŞ ANONS PANİĞİ

İkramların ardından yapılan “Kemerlerinizi bağlayın denize zorunlu iniş yapıyoruz” anonsu yolcuları korkuttu. Yaşanan panik sonrasında hostesler kaptanın yanına giderek ne olduğunu anlamaya çalıştı. Yapılan ikinci anonsla ilk anonsun otomatik anons olduğu ve yanlışlıkla devreye girdiği anlaşıldı.

Bir çok yolcu uçağın denize inmeyeceğini anlayınca rahat bir nefes aldı. Uçakta bulunan bir yolcunun ise korkudan fenalaştığı öğrenildi. Hosteslerin fenalaşan yolcunun koluna girerek uçağın ön tarafına götürdüğü anlar ise cep telefonu kameralarına yansıdı. Uçağın Milas-Bodrum Havaalanı'na güvenli bir şekilde inmesiyle uçakta bulunan yolcular rahat bir nefes aldı. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
korkup bayılacağına kelime-i şahadet getir
kardeşim sizde ne bicim kafa yapisi var. koyungillerden misin
neden getirsin ya Müslüman değilse
şaka şaka akp şakası
hay eline kaptan.. insanlar bi hata ile korkudan kalp krizi geçirip ölebilirdi... elinizi ayağınızı koydugunuz yere dikkat edin..
@herkafadan_ses_1985 kokpitte otomatik anonsla alakalı hiç bir kontrol paneli bulunmaz. Kabin amiri yapar otomatik anonsları. Pilotların işi yok onunla mı uğraşacaklar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler