Boş çikolata kutusunu aldı, 16 yıldır çalıştığı şirketten tazminatsız kovuldu! Bu olaya kim ne dedi?

Bursa'da, taşeron şirket bünyesinde görev yaptığı belediyedeki vestiyerde bulunan boş çikolata kutusunu alan temizlikçi kadının tazminatsız kovulması gündem yaratırken, Kanal D Ana Haber konuyla ilgili olarak hukukçulardan görüş aldı ve vatandaşlara fikrini sordu. Mikrofon uzatılan bir kadının yaptığı "Ben de götürüyorum... Mesela gösteriyorum bunu çöpe mi atayım? 'Yok evine götür' deyince götürüyorum" yorumu ise dikkat çekti.

Bursa'da, taşeron şirket bünyesinde çalıştığı belediyedeki vestiyerdeki boş çikolata kutusunu alan temizlikçi kadın tazminatsız kovuldu.

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, temizlik işçisi kadına kıdem tazminatı ödenmemesi gerektiğine hükmetti. Kararla birlikte, kadın 16 yıldır çalıştığı kuruma veda etti.

Kanal D Ana Haber hukukçulardan görüş aldı ve vatandaşlara fikrini sordu.

'BEN DE GÖTÜRÜYORUM'

Mikrofon uzatılan bir kadının yaptığı "Ben de götürüyorum... Mesela gösteriyorum bunu çöpe mi atayım? 'Yok evine götür' deyince götürüyorum" yorum ise dikkat çekti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
konu boş bir kutu ve temizlikçi olunca hırsızlık konusunda bayağı duyarlıymışsınız maşallah.
Tazminatsız kovan insan ahirette hesap veremeyecek. Hatta ahirete bile kalmayacak.
@akin_caliskan2 ahireti siz dağıtıyorsunuzya, tazminat hiçbir ülkede yok, bunu dine bağlamak haka bağlamak zaten mantıksız. aslında tazminat bu ülkenin belası. haksız kazancı. tamburanızdan din uydurmayın.
@akin_caliskan2 hiç bir ülkede yokmu..! pes.! küçük burjuva ağzı bunlar bırakın allah aşkına.!
tazminat vermemek için güzel bir bahane
@mesut_baloglu_1980 hırsıza yağmurlu havada su yok pis hırsız
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler