Bu mavi java muzun tadı vanilyalı dondurma gibi!

Yediğimiz meyvelerin ne kadar sıradan olduğunu düşündürecek ilginç bir meyve olan mavi java muzunu daha önce duydunuz mu? Duymadıysanız bu bilgiler karşısında çok şaşıracaksınız!

Bu mavi java muzun tadı vanilyalı dondurma gibi!

Öğleden sonra atıştırmalık olarak birkaç dilim ananas ya da kahvaltıda bir avakado yediğimizde kendimizin tamamen tropikal ve şık olduğunu düşünürüz. Ancak henüz hiçbir şey denemediğiniz muazzam tropikal lezzetlerin olduğunu duyunca bu yiyecekler size oldukça sıradan gelecek.

Mavi java muzu, sadece mavi değil, aynı zamanda vanilyalı dondurma tadına sahip özel bir muz çeşididir.

5464

Sert ve soğuğa dayanıklı olan mavi java muzunun vanilyalı dondurmaya çok benzer bir kıvamı ve tadı olduğu söylenir.

ğşi

NovoTaste adlı bir haber sitesine göre, mavi java çeşidi Güney Doğu Asya'dan geliyor ve kıtalardan Kuzey Avustralya'ya yayılıyor. Ayrıca Hawaii'deki dondurma muzu, Orta Amerika'daki Cenizo ve Fiji'deki Hawaii muzu olarak da biliniyor.

Peki vanilyalı dondurma, muzunuzdan istediğiniz bir lezzet mi?

Neyse ki, bu meyveyi deneyen, bu meyve hakkında blog yazan ve bilmemiz gerekenleri bize söyleyebilecek insanlar mevcut.

Fitness ayakkabısı ve çiğ gıda meraklısı Grant Campbell, bir yıl önce bu meyveyi denemiş ve tepkisini belirtmiş. Bu lezzetin 'olağanüstü' olduğunu söyleyerek yorumunu yapmıştı.

Bu muzu deneyenlerin çoğu, ilginç tadı karşısında oldukça memnun kalmış.

123

LadyFlora adlı bir diğer YouTuber da, muzların 'çok kremalı bir tadı' ve tipik muzunuzdan daha hafif bir tadı olduğunu söyleyen bir diğer kişi.

Siz de belli yerlerden ve satıcılardan bir miktar java muzu tohumu alırsanız bahçenizde bu dondurma tadına sahip muzlardan yetiştirebilirsiniz.

Blue Java muzları, 'Yüksek nemli, ılık, zengin topraklar' gibi yerlerde yetişir. Ayrıca gübreleme ve güneş ışığına ihtiyaç duyarlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bunu ancak saraydakiler yer , garibanın bunu yemeye parası yetmez.
inanamadım
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler