Bu test size 70 yaşına geldiğinizde yürüyüp yürüyemeyeceğinizi söylüyor!

70 yaşınıza geldiğinizde yürüyüp yürüyemeyeceğinizi öğrenmek ister misiniz?

Bu test size 70 yaşına geldiğinizde yürüyüp yürüyemeyeceğinizi söylüyor!

Her sene sosyal medyada farklı farklı konularda challenge’lar yapılarak sosyal farkındalıkla ilgili dikkat çekilmeye çalışılır. Bu yazın challenge konusu ise ‘Locomotive Sendromu’ olarak geçen bir hastalık üzerine olacağa benziyor.

photo-1523294928042-18ecb3df7fb0

Locomo Challenge, Japon Ortopedi Derneği tarafından halkın bilinçlendirilmesi için yapılan bir kampanya olma özeliği taşıyor. 70 yaşına gelindiğinde kasların durumuyla ilgili bilgi veren bu test, şimdiden birçok kişinin dikkatini çekmiş durumda.

Locomotive Sendromu ve Locomo Risk Testi

jduk3m

40 yaşından sonra kasların zayıflamaya başlamasıyla birlikte 60 yaşından sonra hareket kabiliyetinde ciddi engellemelere neden olan bu durum, Japon Ortepedi Derneği tafarından Locomo Sendromu olarak adlandırılıyor.

photo-1508963493744-76fce69379c0

Duruma dikkat çekmek için başlatılan challenge “Eğer 40 yaşınızda Locomo Risk Testi’ndeki hareketi tek ayağınız havadayken oturduğunuz yerden kalkmayı başaramıyorsanız, yüksek ihtimalle 70 yaşınıza geldiğinizde yürüyemeyeceksiniz.” yorumuyla yayınlanmaya başladı.

2obj3i

Challenge sayesinde 70'li yaşlardaki kadınların %80’inde farkındalık yaratmayı başaran kampanya sonucu, bilinçlenen insanların daha fazla egzersiz yapmaya başladığı da gözlemlendi. Siz de aşağıdaki videoyu izleyip bu testi deneyebilir ve ilerleyen dönemlerdeki sağlığınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hayatınıza katacağınız en ufak hareket ilerideki birçok sorunla başa çıkmanızda yardımcı olacaktır.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
insan aklıyla dalga geçmeyin bu ülkede emeklilik yaşı 65 bu hesaba göre ben bastonla mı işe gideceğim tv ekranlarında 2023 Türkiye'sinden bahsedilirken acı tablo bu.
@flyper Gelişmiş ülkelerde de emeklilik yaşı 65.Oradakiler de mi bastonla işe gidecek!
@flyper onlar kazaniyor biriktirebiliyor biz biz biriktirmeyi birak gecinemiyoruz eflasyon saolsun
@fy79 Gelişmiş ülkelerde ki hayat standartları aylık kazançları ve iş koşulları Türkiyeyle aynı mı ? onlar emekli olunca tatil planları yapıyor bizimkiler emekli olunca aç kalacakmıyız korkusu sarıyor..
metrobüste ayaklarım yere değmeden yürümüşlüğüm var benim, oturduğum yerden tek ayağım havadayken amuda bile kalkarım ben.
“Eğer 40 yaşınızda Locomo Risk Testi’ndeki hareketi tek ayağınız havadayken oturduğunuz yerden kalkmayı başaramıyorsanız, yüksek ihtimalle 70 yaşınıza geldiğinizde yürüyemeyeceksiniz.” YALAN YALAN YALAN BİZ BUNU OYUN İÇİN YAPRDIK ÇOĞU KALKAMIYOR... ters takla atamayanında çocuğu olamaycak dersinizi yakında :))))
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler