Camide gece yarısı utandıran olay! Müezzin fark etti

Şanlıurfa’da bir camide çocuk hırsızların cemaat tarafından hayır için toplanan 9 bin 500 lirayı çaldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, olay, Haliliye ilçesi Süleymaniye Mahallesi’nde bulunan Süleymaniye Cami’de gece saatlerinde yaşandı. Kimsenin olmamasını fırsat bilen henüz isimleri öğrenilemeyen ve yaşları 14 ile 16 arasında değişen 3 çocuk, cemaatin caminin tadilatı için topladığı 9 bin 500 liraıyı çaldı. Durumu fark eden müezzin olayı polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine giden polis, çocukların parmak izleri ve güvenlik kamerası kayıtlarından kimliklerinin tespiti için çalışma başlattı.

"ÇOCUKLARINIZA SAHİP ÇIKIN"

Cami cemaatinden Mehmet Gök velilere seslenerek, herkesin çocuğuna sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Gök, “Bugün burada olan olay hepimizi üzmüştür. Bu hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan belli bir miktarda para çalınmış. Camimizin inşaat çalışması devam ediyor. Lütfen buna sahip çıksınlar. Tabi emniyet güçlerimizden de Allah razı olsun onlar da gereken çalışmayı yapacaklar. Ben sadece bir cemaat olarak diyorum, lütfen çocuklarımıza sahip çıkalım. Yarın bir gün bu çocuklarımızın terörist olmayacakları ne malum. Çalınan Takiben 9 bin 500 lira bir paradır. Gördüğümüz kadarıyla kamerada görülen hırsızlığı yapan 3 kişilermiş. 3 hırsızda çocuk yaşta denilecek kişiler. Bu olayı nasıl planlıyorlar nasıl yapıyorlar onu biz bilemeyiz. Emniyet güçlerimiz onu bilir. Bizimki sadece anne ve babalar bu çocuklarınıza lütfen sahip çıkalım. Bu çocuklar yarın başka bir gün onlarında başını yakmasın” ifadelerini kullandı.

Çocuk hırsızların kimliklerinin belirlenerek yakalanması için çalışmalar sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Helali hoş olsun nasıl olsa yardıma muhtaçlara gitmiycekdi o para cami ahalisi cebe atacakdı
Ülkede refah seviyesi SÜPEER, Ülkede adalet süperrrrrrrrrrrr, Ülkede insanlar keyif için hayatına son veriyoooooor. BU ÇOCUKLAR KEYİF İÇİN ÇALIYOOOOOOOOOOOOR. Tabii keyif için İMAR BARIŞI diyerek vatandaşını söğüşleyenleri örnek alıyorlar.
Paralar niye bankaya yatırılmamış.Hem hayır için toplanmış bir çok kişinin parası iyi korunmamış demektir.Gençlerin yaptıkları elbette suç ama paranın çalınmaması içinde önlem almayanlarda bu durumda kendilerini değerlendirmeleri lazım.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler