Canlı yayında 'hayalin ne' sorusuna öğrenciden ilginç cevap!

NTV canlı yayınına katılan bir öğrencinin, “Akademik olarak hayalin nedir” sorusuna verdiği 'Almanya' cevabı sosyal medyada gündem oldu.

Canlı yayında sunucu, yayına katılan öğrenciye gelecek planlarını sordu. Öğrenci de, “Almanya Köln Üniversitesi’nde tıp okumak istiyorum, ondan sonra da belki Alman vatandaşı olurum” cevabını verdi.

Sunucu öğrencinin cevabı karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Sunucu 'Hayır' sözleri sonrası “23 Nisan’da hayallerimize hiç sınır koymuyoruz tabii ki. Nerede okumak istediğine kadar kapar vermiş öğrencimiz, sadece tıp okumak istemiyor, Köln Üniversitesi diyecek kadar da kararını vermiş bir öğrenci" dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 90 yorum
MAALESEF BU ÜLKENİN GELECEĞİ GENÇLERİN ÇOĞU BU ÜLKEDEN İMKANLARI DAHİLİNDE KAÇMAK İSTİYOR YÖNETİM BUNLARI GÖRMEZDEN GELİYOR.BU ÜLKENİN EĞİTİM SORUNU YOK DİYORLAR HALA.
Saçmalık. Kalıpta ülken için bir şeyler yapmak varken ne diye Şimdi işin içine siyaset okuyorsunuz geri zekalılar
@cengaver_hakan O zaman senin seçtiğin AKP yöneticileri neden çocuklarını her zaman bağırıp çağırdığı ABD'de okuttu. Bu arada ülke için birşey yapmak için illaki Türkiye'de mi olmak lazım. Mesela daha iyi eğitim alıp Türkiye'ye daha faydalı olabilirsin.
@cengaver_hakan ülkede milli değerlerimizi ayaklar altına alan bizler miyiz yoksa ülkeyi yönetenler mi? hakaaaan
Cocuklar bile gelecek gormuyor
Eğitim düzeyi sıfır olunca geleceği başka ülkelerde arıyorlar doğal olarak.. Hatta rte nin çocukları da askere gitmeyip yurt dışında özel okullarda okuyorlar gerisini siz düşünün artık!!!
Modern dünyada olmak isteyen her gencimiz Türkiye’yi terk etmek istiyor. Gençlerimiz düşük eğitim kalitesi ve liyakatın olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyorlar.Ülkemizi bu hale getirenler utansın.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler