Çöp toplayan Muzaffer Karaman, son 20 lirasını Fenerbahçe’ye gönderdi

Diyarbakır'da naylon çadırda yaşayan 16 yaşındaki Muzaffer Karaman telefonundaki son 20 TL'yi Fenerbahçe'ye gönderdiğini anlattı.

Çöp toplayan Muzaffer Karaman, son 20 lirasını Fenerbahçe’ye gönderdi

Aydın’ın Karacasu ilçesi Karınderesi mevkiinde bulunan ilçe çöplerinin toplandığı noktada naylon çadırda yaşayan Diyarbakırlı ailenin en küçük oğlu 16 yaşındaki Muzaffer Karaman, çöpte bulduğu Fenerbahçe bayrağını yıkayıp metrelerce uzaktan görülebilecek şekilde direğe astı.

1

Doğuştan Fenerbahçeli olduğunu söyleyen Karaman, zor şartlar altında yaşamasına rağmen telefonunda bulunan son 20 TL’yi Fenerbahçe’nin başlattığı yardım kampanyasına gönderdiğini dile getirdi. Muzaffer, yaşam koşulları sebebiyle hiçbir hayal kuramadığını ifade etti.

2

7 çocuğundan 3’ü evlenip dışarı giden Abdullah Karaman, eşi, 3 çocuğu, bir gelini ve 2 torunu ile birlikte, metrelerce uzaktan görülebilecek şekilde astıkları ve uzaktan spor tesislerini andıran Fenerbahçe Spor Kulübü ve Türk bayrağı dalgalanan Karacasu’daki çöp toplama noktasında naylon çadırlarda yaşıyor. 10 aydır burada plastik, demir, hurda gibi geri dönüşüme yollanabilecek çöpleri toplayan Karaman ailesi, işini beğenmeyenlere adeta ders veriyor. Sıcak, sinek ve kokular içinde sabahın erken saatlerinde çalışmaya başlayan aile üyeleri aşırı sıcaklar sebebiyle 12.00’de ara verdikleri işe, akşam 18.00’de tekrar başlıyor. Akşamları arabanın aküsüyle aydınlattıkları çadırda sivrisinek sürüleriyle mücadele eden aile yaşamlarını bu şekilde sürdürüyor.

3

Ailenin 16 yaşındaki oğlu Muzaffer Karaman ise bambaşka bir hikaye barındırıyor. Doğuştan Fenerbahçe fanatiği olan Muzaffer, çöpten bulduğu Fenerbahçe bayrağını yıkayıp Türk bayrağının hemen yanına astı. Metrelerce uzaktan görünen Fenerbahçe ve Türk bayrağı rüzgarda dalgalanırken, burası uzaktan sanki spor tesislerini andırıyor.

4

İnterneti olduğu bir gün telefondan çok sevdiği programı açan Muzaffer, Fenerbahçe’nin yardım kampanyasıyla karşılaştı. Fenerbahçe’nin zor durumda olmasını gönlü kabul etmeyen Muzaffer, son TL’sini de bu bağış için harcadığını dile getirdi. Muzaffer o günü şu sözlerle anlattı:

“Televizyonda Fenerbahçe’ye yardım kampanyası vardı. Ekranda Ali Koç, Acun Alıcalı, Beyaz vardı. Hattımda da TL vardı. Ben de bağış yaptım. Bağış yaptım çünkü Fenerbahçe zor durumdaydı. Fenerbahçe ile ilgili bir hayalim yok. Yaşadığımız yer belli. Olmayacağı için hayal kurmuyorum. Olmaz ama Fenerbahçe’nin bir yerinde çalışmak isterdim. Ne olursa olsun” dedi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
keşke o son paranı daha faydalı bir iş için kullansaydın! örnek: kişisel gelişim kitabı.
sana hediye çıkmadı mı gardaş yav. keşke sana çıksaydı büyük ödüllerden biri. Fenerbahçe halkın takımıdır tabiri öylesine söylenmiş bir söz değildir. işte ispatı. işte bu son 20 lirasını Fenerbahçeye gönderen kardeşimiz bunun ispatıdır. Fenerbahçeye sms atana minibüs bedava yazısını asan kardeşimiz bunun ispatı. Fenerbahçeye sms atana yemek bedava diyen lokantacı kardeşimiz bunun ispatı. Fenerbahçe her daim halkın takımıdır. asla burjuvanın, şu kesimin bu kesimin takımı olmamıştır. sadece ve sadece halkın takımı olmuştur. işte bu yüzden de bazı kesimlerin takımı ve taraftarlarınca sevilmiyor
Fenerbahçe'nin bu kardeşimizin parasına ihtiyacı varsa , kapatılsın.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler