Mynet Trend

Corona virüsünün çaresi Kur'an-ı Kerim’de yazıyor mu?

Dünyayı tehdit eden Corona virüsü, ölüm saçmaya devam ediyor. Youtube’da yer alan Sözler Köşkü adlı kanal, Corona virüsü ile ilgili sosyal medyada dolaşan Kur'an-ı Kerim'in Bakara suresinde çıkan bir kıl ile şifa bulunacağına dair söylentileri araştırdı.

Corona virüsünün çaresi Kur'an-ı Kerim’de yazıyor mu?

Gündemin zirvesinde yer alan Coronavirüs ile ilgili gün geçmiyor ki yeni bir söylenti daha ortaya atılsın. Dünyayı tehdit eden bu virüs, ülkemize sınırı olan birçok ülkede can almaya devam ediyor. Henüz sınırlarımıza ulaşamayan Corona virüsü, şimdiye kadar Çin'deki ölümler 3 bine dayanırken, virüs Avrupa'da da etkisini artırarak sürdürüyor. Salgının en çok görüldüğü ikinci ülke olan İran'da 11 kişi daha hayatını kaybetti. Dünya genelinde şu ana kadar 80 binden fazla kişinin Covid-19 salgınına yakalandığı ve yaklaşık 3 bin kişinin de hayatını kaybettiği belirtiliyor.

BAKARA SURESİNDEKİ KIL NEDİR?

Son günlerde gündemi meşgul eden “Kuranı Kerimde Bakara suresindeki kıl” corona virüsünden korur mu aramaları gündemi meşgul etti. Kuran'ı Kerim'de kıl veya kirpik olması Corona Virüsüne iyi geldiği söyleniyor.

Bakara süresinde herhangi bir sayfada kıl veya kirpik olduğu inanışı çok fazla yaygın olmasa da insanların inandığı veya konuştuğu inanışlardan. Anlatıma göre bu kılı bulan cennete gidebilir, çocuğu olmuyorsa olabilir veya isteği yerine gelebilir.

Sosyal medyada Corona virüsünün çaresinin Kuran-ı Kerim’de olduğuna dair çeşitli söylentiler dolaşıyor. Söylentilere göre; Kur'an-ı Kerim'in Bakara suresinde çıkan bir kıl ile Corona virüsüne şifa bulunabilirmiş. Youtube’da yer alan Sözler Köşkü kanalı Bakara suresindeki kıl Corona virüsten korur mu? sorusunun peşinden giderek, konuyu araştırmış.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Din bezirganı tarikatçılar Yüce İslam dinine zarar vermeye devam ediyor.Allah oku demiş ilk ayetinde oysa...Virüsün yok edilmesi için bilimin ışığında çalışırsın ve çareyi bulursun...Yobaz din tüccarlarının aşağılık kazançlarına vesile olmayın!
Kitabımız KURAN-I KERİM sadece dua kitabı değil aynı zamanda ilim bilim kitabıdır ama bunu çözebilecek ALLAH dostu alimler lazım eski alimlerimizin hepsi bir ilim adamıydı ve Kuran-ı Kerimden buluyordu bütün ilaçları Fatihin Hocası Ak Şemsettin sivrisineğin burnundan şırıngayı bulmuştur bu gün kendini hoca diye tanıtan o kadar çok cemaat tarikar lideri olup güya ALLAH dostuymuş varki niye bi ilimi bilimi yok aslında var bunlar kendi çıkarı olunca faize helal derler holding sahipleridir para için kardeş kardeşin düşmanıdır para için yapmıyacakları pislik yokturaçlıktan bahseder kuş sütü içerler
Hala anlamadınızmı Bu vurus gerçek Müslümanlar - Türkler- mogolistan dışında olanlar için uyandırıldı. Önemli bir konu daha var 40 şehidin olmasında Rusların ve iranlıların büyük bir ilişiliği var ruslara yakında çok büyük bir ceza gelecek Sibirya buzullarının %75 i yüksek iklim sıcalığı oluşturulup tüm rus şehirleri büyük sel baskınlarında yok edilecek tüm tarım alanları çamur ve suların altında bırakılacak rusya nerdeyse haritadan silinecek o yüzden Türkler 2 ay içinde yurda dönsünler rusyadaki türk bölgeleri o tarihlerde koruma altına alınacak..iranlılar için gereken yapılmak üzere..
Geri Dön