Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emine Bulut çağrısı!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Emine Bulut'un vahşice katledilmesinden dolayı derin bir üzüntü duymuş, bu üzüntüsünü ilgili kamu görevlileriyle paylaşmış, failin hak ettiği cezayı alması ve kadına yönelik şiddetle mücadele noktasında gerekli adımların atılması için yetkilileri göreve çağırmıştır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emine Bulut çağrısı!

Altun, 38 yaşındaki Emine Bulut'un Kırıkkale'de eski eşi tarafından öldürülmesi nedeniyle AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın toplumda haklı bir infial yarattığını vurguladı.

"Bu olay çok ama çok elim bir olaydır. Bir kere daha tekrar etmek istiyoruz; kadına yönelik şiddetin herhangi bir türü kesinlikle kabul edilemez." diyen Altun, hiçbir gerekçenin böyle vahşi bir cinayeti meşru gösteremeyeceği uyarısında bulundu.

ERDOĞAN'DAN EMİNE BULUT ÇAĞRISI

Fahrettin Altun, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Emine Bulut'un vahşice katledilmesinden dolayı derin bir üzüntü duymuş, bu üzüntüsünü ilgili kamu görevlileriyle paylaşmış, failin hak ettiği cezayı alması ve kadına yönelik şiddetle mücadele noktasında gerekli adımların atılması için yetkilileri göreve çağırmıştır. Bu süreçte medyayı sorumlu ve etik yayıncılığa davet ediyor; cinayeti meşrulaştırıcı nitelikte ifadelerden, kurbanı suçlayan, faili savunan ve şiddeti grafikleştiren habercilik türünden kaçınmaları çağrısında bulunuyoruz." (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 96 yorum
millet niye bosaniyor hic dusundunmu. ekonomik sikintidan.
Kadın ve çocuk cinayetlerini meclise taşı inanalım???
evlenirken ekonomik sıkıntıları yok muydu ?
@ta7cyg İŞİNE GELEN BİRŞEY OLSA O HAKİMLER SAVCILAR AVUKATLARIN ŞİMDİ HEPSİ FETÖCÜ DİYE GÖREVDEN ALINIP İÇERİ TIKILMIŞTI BİLE
@ta7cyg senin inanman da çok önemliydi
@ta7cyg umarimnsenunde basina gelmez
hep edebiyat idam nerde???
Hani reis idam ı geri getirecekti mhp ile birlikte meclis çoğunluğu ellerinde neden ivedi olarak idam teklifi vermiyorlar bu canileri ibreti alem olsun diye asmıyorlar...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler