SPOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 'asker selamı' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplarken; UEFA'nın A Milli Takım'ın verdiği asker selamı nedeniyle soruşturma açmasıyla ilgili soruyu da cevapladı.

UEFA'nın A Milli Takımı'nın Arnavutluk ve Fransa maçlarında asker selamıyla gol sevinci göstermesi sonrası soruşturma başlatmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, flaş bir açıklamada bulundu.

Erdoğan, "Onu da şık bulmuyorum. Biraz futboldan anlarım. Böyle bir şey hayatta olmuş değil. Burada bir milli takımın bir milli bakışı var ve bunu oradaki bütün seyircilerle paylaşıyor. Bundan daha tabi, doğal bir şey olamaz. Buradan çok ciddi bir şey çıkacağını tahmin etmiyorum. Olsa olsa bir kınama yapabilirler" ifadelerini kullandı.

EURO 2020 Elemeleri'nde geçtiğimiz pazartesi günü Fransa ile oynanan karşılaşmada A Milli Futbol Takımı, deplasmandan 1-1'lik skorla dönerek Avrupa Şampiyonası'na katılma yolunda büyük bir avantaj elde etmişti.

Maçta Kaan Ayhan'ın millilerimiz adına attığı gol sonrasında futbolcularımızın 'asker selamı' vermesi ise anlamsız bir şekilde Avrupa'da gündem olmuştu. Konuyla ilgili UEFA, Kaan'ın attığı golden sonra yapılan 'asker selamı' ile ilgili soruşturma başlatmıştı. (İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
düşünce özgürlüğünü savunan avrupalılara bak sen :D sorsan çok medeniler :DDD kuduruyorlar her fırsatta
ırkçılık savaşa destek vermek ne zamandan beri dusunce özgürlügu oldu
Sayın Cumhurbaşkanım;bulunduğunuz ülkenin dilini bilin,kültürüne adapte olun diyen de sizdiniz ki daha başka da neler de söykemedinizki önceden:) Ortada, adapte olunmuş kültürün harici bir sembol var ve organize yapı;bunu değerlendirmeye çalışıyor! Şimdi - Batıdaki Türkler milli maç mı izlemesin? - Haklı davamızın sembolünü belki biz yetişkinler yürekten yapabiliriz ama dediklerinizi öğütlediğimiz çocuklarımız bizim için normal,organize işleri yönetenler için suç oluşturmasının önüne nasıl geçebiliriz de Evlatlarımız okullarının orta yerinde asker selamı vermesin?bunu anlatalım tüm batıya...
Bulunduğun Ülkenin Dilini bilmen, kültürünü öğrenmen; Seni Kendi Ülkene Kendi İnsanına Kendi Bayrağına ÖZVATANINA İhanet ettiriyorsa; sen nerde olursan ol İstersen Türkiye'de ol yine ihanet edersin
@kulyutmazincizgisinibegeniyorum Hayatta Var oluş nedenime mi ihanet ederim!Hiç aklımın ucundan bile geçmez-geçmedi de! Eğer ben ihanet edeceksem,içinde bulunduğum kültür "Türkler Barbar "lafına çok prim veriyor,takılır peşine,onca gemiler yakmaz;Evlatlarımıza da Medeniyetin tek dişi kalmış emperyalizmini,1.Dünya savaşını,Kurtuluş Savaşını,ve 16 devlet nasıl yıkılıp tekrar kurulduysa sadece doğruları anlatmazdım!!! Beni boşverin,ben önemli değil Canım da fedadır ÖZVARLIĞIMA.Konu,bu kadar farklı değer yargılarıyla ayrı toplumları nasıl ekonomik güç ve eğitim ile kendi kendimizi kabul ettiririz
@kulyutmazincizgisinibegeniyorum Allah sen ve senin gibilerin belasını versin!Bulunduğum ortam ve çocuklarımı yetiştirdiğim Türk kültğrü-örf ve adetleri adına sana lanet olsun!bugün posta geldi çocuğunuzu elinizden alacağız diye...!!!! Bizler nereye gitsek vatanı orası kılarız!ama sen ve senin gibiler salt sadece günü kurtarır Şimdi anladık mı neden bu düğüm çözülmüyor!! ÇÜNKÜ MUSLUK BAŞINDA,SEN VE SENİN GİBİ FOSİLLER;ABDULHAMİT GİBİ VATANI SATANLAR GİBİ,İNANDIKLARI UĞRUNA (!)VATANI SATANLAR İLE DOĞRU ORANTILI MANTIĞINIZ!
Çok ilginç bir şekilde nazi selamı ile eşleştirmeye çalışılıyor. Asker selamını yıllardır yapıyoruz, hem de uluslararası her kulvarda. Şimdi mi sakıncalı oldu.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler