MAGAZİN

Defne Samyeli'den yangın paylaşımı: Devlet, milletine bir açıklama borçludur

Türkiye orman yangınlarıyla mücadele ederken ünlü isimler duygu ve düşüncelerini sosyal medyadan paylaşıyor. Defne Samyeli de "Bir vatandaş olarak meramım" notuyla bir paylaşım yaptı.

Defne Samyeli'den yangın paylaşımı: Devlet, milletine bir açıklama borçludur

3 ilde 7 noktada orman yangınları devam ederken ünlü isimler de paylaşımlarıyla hem yardım istiyor hem de fikirlerini takipçileriyle paylaşıyor.

Son olarak Defne Samyeli "Bir vatandaş olarak meramım" notuyla duygularını paylaşınca gündem oldu.

Samyeli açıklamasına "Kaç gündür yanan ormanlarımızı, zarar gören insanlarımızı ve toprağımızı, paylaştığımız hayvan dostlarımızın içine düştüğü durumu izliyoruz. Öfke ve üzüntüden geçtim çaresizlik kadar kötü bir his var mı?" diyerek başladı.

1

Samyeli açıklamasının devamında şunları söyledi: Doğal afet olur. Terör tehdidi olur. 'Kötü niyetli dış güçler' açık ya da gizli düşmanca planları uygulamaya sokmuş olabilirler. Devletin görevi nedir? Tam da doğadan ya da başka yerden gelecek bu gibi tehditlere karşı hazırlıklı ve tedbirli olmak, ekonomik ve siyası gücüyle bu olaylar sonucu oluşacak olumsuzlukları düzeltmek değil midir?

2

Her yaz orman yanıgını olurken dünyada örneği çokken bu kaçıncı uçak tartışmasıdır aklım almıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatan toprağına bu denli zarar veren yangınları söndürecek imkanı vardır olmak zorundadır.

3

Eğer yoksa egemenlik hakkını oylarla milletten ödünç alan yaşamanın yönettiği bu devlet, milletine bir açıklama borçludur. Bahane ve başkalarını suçlamak değil açıklama."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 59 yorum
akpli vatan hainlerinin hoşuna gitmemiş bu açıklama! hükümet artık yönetimi elden yitirmiştir. sınırlar afgan mülteci adı altında terörist geçişine açık, ormanlar yanık, karadeniz sel, elektrikler kesik durumdadır! ve hükümet hiç bir şey yapamamaktatır.
Daha ne yapacak, bol keseden atmak kolay, hayatında Bi tavuk kümesi söndürün mü
Bı sen eksiktin, Cem yılmaz sana açıklama yapar..
defne samyeli şu kanser im ayağı yapıp show tv ekranlarında boy gösterirken oktar babuna ile bu milleti nasıl kandırdığınızı ve toplanan kanları abd ye gönderip türk milletinin genetik yapılarının şifrelerinin çözümüne nasıl katkı verdiğinizide anlatmanız bu millete borcunuzdur
Geri Dön