Dilencinin üstünden çıkanlar şoke etti! Savunması 'pes' dedirtti

Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin dilencilere yönelik gerçekleştirdiği operasyonda bir dilencinin üzerinden çıkan para herkesi şaşırttı.

Zabıta ekipleri yaptıkları rutin bölge kontrolleri sırasında, kentin en işlek noktalarından biri olan Atatürk Caddesinde akşam 21.00 sıralarında bir dilenci yakaladı. Zabıta Müdürlüğü’ne getirilen 73 yaşındaki Çorum nüfusuna kayıtlı Müfit Dügencili’nin üst aramasında çıkan paralar görevlileri şaşkına çevirdi. Dilencinin üzerinden 2 bin 280 Türk Lirası, 3 bin dolar ve yakın zamanda bankadan yapılan havale işlemlerine ait dekontlar çıktı.

EV ALDIĞI İÇİN DİLENİYORMUŞ

Geceleri terminalde yattığını kaydeden dilenci, ev aldığı için borcu olduğunu ve bu yüzden dilendiğini söyledi. Kabahatler Kanununa göre yapılan işlemlerin ardından 73 yaşındaki Müfit Dügencili, memleketine gönderilmek üzere terminale götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
hala bu sokak dilencilerine para veren var mı ???
en güzel iş kapısı vergi yok stres yok yakalan bir daha yap bende çocuklarımı evlendirecem ayrıca iyi bir araba almak istiyoruum tebrübeliler yazsın bunları yapabilmem için kaç gün ve nerede dileneyim
dilenciye para verenlerde dilenmeliler, çünkü onlarda beyin fakiri
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler