Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'in maaşı öğrencilere burs oldu

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, maaşını üniversite öğrencilerine burs olarak dağıtıyor. Başkan Şayir, daha önce de makam aracını satıp elde edilen gelirle 12 bin öğrenciye kırtasiye yardımı yapmıştı.

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'in maaşı öğrencilere burs oldu

Yerel seçimler öncesi adaylık sürecinde seçildiği taktirde maaşını burs olarak dağıtacağını vaat eden Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir sözünü tuttu. Şayir’in maaşı, üniversite öğrencilerine burs olarak dağıtılıyor.

Seçildiği günden bu yana biriken maaşını, 710 Dilovalı üniversite öğrencisine burs olarak dağıtan Başkan Şayir, bundan sonra da maaşının tamamını burs olarak dağıtmaya devam edeceğini söyledi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Şayir, "Belediye olarak ilk önceliği eğitime desteğe veriyoruz. Çünkü gençlerimize değer veriyoruz. Dilovamızın eğitimin üzerinde yükselen şehir olacağını biliyoruz. Ayrıca bu bizim seçim sürecinde vermiş olduğumuz bir sözdü. Onu yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kimseye ayırım yapmadan, ilçemizde okuyan ve Belediyemize başvuran herkese bu desteği veriyoruz. Bundan sonra da devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

AW857790_01

MAKAM ARACINI SATMIŞTI

Öte yandan Dilovası Belediyesi, eğitim alanındaki başka çalışmalarıyla da adından sıkça söz ettiriyor. Geçtiğimiz aylarda da Belediye Başkanı Şayir, makam aracını satıp elde edilen gelirle 12 bin öğrenciye kırtasiye yardımı yapmıştı. (İHA)

HAMZA ŞAYİR KİMDİR?

Hamza Şayir, 1989 yılından bu yana Dilovası'nda yaşıyor. Dilovası'nda kurulmuş özel bir şirketin sahibidir.
Şayir, AK Parti Dilovası İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. Dilovası Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

hamzasayir

Hamza Şayir, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti'nin Kocaeli’ye bağlı Dilovası Belediye Başkan Adayı oldu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Ben CHP liyim böyle başkan olsun canımı yesin TEBRİKLER SAYIN BAŞKAN
ÜYELİĞIM İPTAL EDILDİ YORUM YAPAMIYOR ENGELLENİYORUM OLMAZKİ AMA BÖYLE
Helal olsun
Helalin var başkan başkaları gibi kendini müdür yapıp iki maaş almıyorsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler