Mynet Trend

         

Diyanet İşleri Başkanlığı: Telefonun değil, eşinin yüzüne bak

Diyanet İşleri Başkanlığı: Telefonun değil, eşinin yüzüne bak

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, teknoloji bağımlılığına dikkat çekildi. Videoda "Telefonun değil, eşinin yüzüne bak!" başlığıyla teknoloji bağımlılığı eleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Twitter hesabından paylaştığı "Telefonun değil, eşinin yüzüne bak!" başlıklı videoda teknoloji bağımlılığı eleştiriliyor.

Videoda, bir kadının oturarak telefonla meşgul olan ve kendisiyle iletişimde bulunmayan eşine, çay ve kek getirdiği görülürken, eşinin telefonuna 'Birazda eşinle ilgilensen' mesajı geliyor.

Mesajın gelmesi üzerine ikilinin iletişime geçtiği görülüyor.

Videonun sonuna doğru arka fondaki seste, "Sanal mutlulukları geride bırak. Önemli olan gerçek hayatta mutlu olmak. Telefonun değil eşinin yüzüne bak" sözleri duyuluyor.

TEPKİ ÇEKTİ

Görüntüleri izleyenler, "Kadının evde hizmetçi olarak gösterildiğini" savunup kadınların hiç mi telefon kullanmadığını sorguladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Diyanet gel sen güzel bir proje üret: kız çocukları 11 yaşında bluğ çağına eriyor ama evlenme yaşı en az 18 olmalıdır,hem hukuk açısından hem dinimiz açısından de. canımı ye. Toplumda kadına çocuk doğurmalı anlayışı yerine sağlıklı toplum nasıl olmalıyız diye kafaları çalıştır. Gerisini boş ver, çocuk evliliklerinin önüne geçin, Allahdan korkun.
Ali Erbaş sen önce ülkeyi soyan hırsızları gör
Diyanet kadınları ikinci sınıf görüyor, bu video onun ispatıdır. videonun vermek istediği mesaj : kocaniza biat edin, evde oturun, türbana girin.. insanların yakasını bi bırakın yaa
@serdar_1974_upafe Sana göre evde oturup kocalarına hizmet etmesinler (kocaları her gün onlara hizmet için birilerinin ağzının kokusunu çekmesine rağmen) ama işe girip başkalarına hizmet etsinler değil mi? Sizin mantığa göre de kocada işe gidip çalışıp eşine bakmak zorunda değil. Eşi nasıl geçiniyorsa geçinsin değil mi? O zaman aile kurmaya ne gerek var. Niye evleniyorlar? Herkes kendi geçimini sağlasın ve herkes kendi işini kendi görsün.
Geri Dön