Dr. Yavuz Dizdar: Şifa veya ara öğün niyetine haftada 1-2 kez kokoreç yiyin

İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Radyasyon Onkolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Dizdar, haftada bir- iki kez kokoreç veya mumbar yenilmesini önerdi. Dr. Dizdar, “Kokoreç ile vücudunuz bir şekilde ağızdan aşılanma yoluyla dışarıdaki uyaranlara olumsuz durumlara karşı kendini koruyabilir hale gelir” dedi.

Dr. Yavuz Dizdar: Şifa veya ara öğün niyetine haftada 1-2 kez kokoreç yiyin

Dr. Yavuz Dizdar, son 5 yıldaki okuma ve incelemeleri sonucu kokoreç konusunda 'Bilgi analizi' yaptığını belirterek, şunları söyledi:

dr.-yavuz-dizdar-sifa-veya-ara-ogun-niyetine-haftada-1-2-kez-kokorec-yiyin_1964_dhaphoto3

“İnsan vücudu sindirim sistemi tamamen mikroplar üzerinden çalışıyor. Siz eğer vücudunuzda oluşan bu mikrop eksikliğini kokoreç veya işkembe ile yerine koyamazsanız; sindirim sisteminizin düzelmesini beklemeyin. O bozukluk bütün vücudunuza bundan sonra da genel olarak aksediyor. Dolayısıyla kokoreç, iyi bir şeydir. Siz bunu haftada iki kere de yiyebilirsiniz. İnanın şifa veya ara öğün niyetine sırf vücudunuzun ihtiyacını giderme adına da yiyebilirsiniz. Kokoreç konusunda erişim açısından bir sıkıntı yok. İçindeki mumbar sizi aşılar. Bu kesinlikle doğrudur. Yani vücudunuz bir şekilde ağızdan aşılanma yoluyla dışarıdaki uyaranlara olumsuz durumlara karşı kendini koruyabilir hale gelir.”

dr.-yavuz-dizdar-sifa-veya-ara-ogun-niyetine-haftada-1-2-kez-kokorec-yiyin_1964_dhaphoto1

Eminönü’ndeki kokoreç satışı yapılan iş yerlerindeki bazı ustalar da kokoreçin insan sağlığına yararlı olduğunu söylediler.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Nasıl yiyelim... Ekmek arası 18-20 Tl Kilosu 80-100 (KUZU)
@b.y58 aynen ucuz versinler herkes yesin
son 1-2 aydır sürekli haber oluyor bu adam. haber çektikleri yerler de hep ünlü kokoreççiler. gizliden kokoreç işine mi girdi yoksa reklam yapıyoruz diye kokoreçi mi bedavaya getirmeye çalışıyor anlamadım. 50 kere haber yap yine yemeyecem ulan
Yenmesinde sakınca yok yeni olan bir şey değil
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler