Dubai Towers yapılacaktı, park olması istendi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde AK Parti Grubu, Levent’te bulunan ve bir zamanlar ‘Dubai Towers’ gökdeleninin yapılmasının planlandığı İETT Garajı’nın bulunduğu alanının park alanına alınmasını talep etti.

Dubai Towers yapılacaktı, park olması istendi

AK Parti İBB Meclis Grubu, Şişli, Kağıthane, Esenler, Başakşehir, Eyüp ve Beşiktaş’taki bazı arazilerin, deprem toplanma alanı olarak da kullanılabilmesi için park alanına alınmasını içeren teklifi Belediye Meclis gündemine aldırttı. AK Parti’nin imar planlarında değişiklik yapılarak park alanına alınmasını istediği araziler arasında Levent’teki İETT arazisi ve Kağıthane Cendere yolu üzerindeki İETT garajı da bulunuyor.

CHP TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti grubunun İBB Meclis gündemine sunduğu teklife CHP grubu tepki gösterdi. CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, gündeme ek teklif yapılmasının meclisin çalışma sistemine uygun olmadığını belirtti. Balyalı, "Bu tür konuların önce gruplar arasında istişare edilmesi ve sonrasında meclise gelmesi daha doğru. Bu yüzden ret oyu vereceğiz."

Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı ve İBB Meclis Üyesi CHP’li Sedat Özkan da 10 yıldır plan değişikliği tekliflerinin ek gündem teklifi ile gündeme alınmadığını belirterek, "Bu yöntemin teknik olarak sıkıntıları da var. Planlama Müdürlüğü'nden gerekli çalışmalar yapılarak plan değişikliğinin hazırlanması lazım." diye konuştu. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Tabi herifler bütün toplanma alanlarını AVM lere tahsis edince elde bisiy kalmadı. Yarın bisiy olsa diyecekler ki biz teklif verdik CHP yapmadı
20 yıldır gördüğümüz tek şey ali cengiz oyunları.
@ktekirdagli_1963 Kıçınızı yıkayacak suyunuz yoktu o 20 yıllık iktidara borçulusunuz
DİNİ İMANI PARA OLAN AÇ GÖZLÜ DEVLET BUYÜKLERİNDEN ANCA MİLLETİ AÇ KALIR!!!!
25 Yıldır İSTANBUL'u yağmalayan YAĞMACI-TALANCI RANTÇİ ZİHNİYET,BAŞKANLIĞI KAYBEDİNCE BİRDEN FIRILDAK GİBİ DÖNMELERİ VE DANSÖZLERE TAŞ ÇIKARTAN KIVIRMALARI DİKKATE ŞAYANDIR. İşte bu zihniyet DİNE,DİNDARA,İSLAM VE MÜSLÜMANA EN BÜYÜK ZARARI VEREN HARIİCİ ANARŞİST ZİHNİYETTİR. Zira bunlar PKK-FETÖ ilede kolkola girmekten,ŞEHİDİ YAHUDİ KATİLE SATMAKTA İŞBİRLİĞİ YAPMIŞ ÇIKARCI,ŞAHSİ MENFAATÇİ VE DEVLET İLE MİLLETE ZULMEDEN İNSANLIKTAN NASİPSİZLERDİR. AKP li meclis üyeleri GERÇEK YÜZÜNÜZ BİR KERE DAHA GÖRÜLDÜ.YAZIKLAR OLSUN SİZLERE.
Helal olsun Başkan
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler