Dünyanın en hızlısı! Türk profesör görüntüledi

Zonguldak'ta, dünyanın en hızlı kuşu olarak bilinen gökdoğanın deniz kırlangıcını avlama anı, doğa ve kuş fotoğrafları çeken Prof. Dr. Mustafa Sözen'in objektifine yansıdı.

Dünyanın en hızlısı! Türk profesör görüntüledi

Kuş türleriyle ilgili çalışmalar yapan Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Sözen, geçen cumartesi Kozlu ilçesi Ilıksu mevkiinde kuşların fotoğraflarını çekti.

av

Prof.Dr. Sözen, dünyanın en hızlı kuş türleri arasında bulunan gökdoğanın deniz kırlangıcını avlama anını fotoğrafladı. Gökdoğanın avladığı deniz kırlangıcını taşırken ve arkasından uçan martıyı aynı kareye almayı başaran Prof. Dr. Sözen, fotoğrafları sosyal medya hesabından yayınladı. Fotoğrafı, 'günün en heyecan verici anıydı' diyerek paylaşan Prof. Dr. Sözen, "Gökdoğan ve ayağında deniz kırlangıcı. Peşlerinde de bir sürü martı vardı. Ancak martıların çabası deniz kırlangıcını kurtarmaya yetmedi. Ne de olsa karşılarında dünyanın en hızlı kuşu var" dedi.

av1

po


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Bu fotoğrafçı işi...profun işi icat icatlamak yada icat eden öğrenci yetiştirme...boşa maaş alanlar.
adam biyoloji bölümünden görevli mühendislik fakültesinde değil ki icat yapsın
sadece 2 fotoğraf mi çekmiş eminim hocamizin günlerini almıştır millet bi tarafını actimi daha uzun haber yapıyorsunuz keşke hocamız boxer la çekim yapsaydi
GÖRÜNTÜ.. BU.. TEBRİKLER... KAÇ MİLYAR KM..FOTO ÇEKTİKLERİNİ İDDAA...EDEN.. DEN KARA DELİK CİLER DEN İYİ DİR...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler