SPOR

CANLI

En çok gol kralı olan futbolcu sorusu yanlış cevaplandı

TRT 1 ekranlarında yayınlanan '3'te 3' adlı yarışma programında, yarışmacının yanlış cevabı doğru kabul edildi.

TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan 3’te 3 adlı yarışma programında, ‘Türk futbol tarihinde en çok gol kralı olan futbolcu kimdir?’ sorusu yöneltilen yarışmacıya “Tanju Çolak, Lefter ve Metin Oktay” şıkları sunuldu.

YANLIŞ CEVAP, DOĞRU KABUL EDİLDİ

dfgfdg

Yarışmacı Tanju Çolak dedi ve en fazla gol kralı olan kişi olarak bu cevap doğru kabul edildi. Ancak en fazla gol krallığı unvanına sahip isim 6 kez ile Metin Oktay. Tanju Çolak ise 5 kez gol kralı oldu.

Söz konusu yanlış cevabın doğru kabul edilmesi üzerine sosyal medya kullanıcılarından tepki yağdı. Twitter’da bir çok kullanıcı, TRT 1’in resmi hesabına “Metin Oktay olması gerekmiyor mu?” şeklinde sorular yöneltti.

6 KEZ 'GOL KRALI' UNVANI ALDI

Süper Lig’de 32’si Türk, 13’ü yabancı olmak üzere toplam 45 futbolcu “gol kralı” unvanını kazandı.

Galatasaraylı Metin Oktay, 6 kez ile gol kralı unvanını en fazla alan futbolcu olurken Tanju Çolak ise Galatasaray formasıyla attığı 39 golle bir sezonda en fazla skor üreten futbolcu rekorunu elinde bulunduruyor. Ligin ilk gol kralı ise Galatasaraylı Metin Oktay, son gol kralı ise Hatayspor’dan Aaron Boupendza oldu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Cevap Doğru, Milli Lig olarak kabul edilen 1959 senesi sonrası sayılıyor. Yani gs camiası Fenerbahçe'nin 1959 senesi öncesi şampiyonluklarını yok sayarken kendi camiasının değeri Taçsız Kral'ını da yok sayıyor.
Metin Oktay ın tüm gol krallıkları 1959 ve sonrası. Algı operasyonu devam ama yemezler. Açın bakın..
@cengiz8887 metin oktaydan bahsediyorsun. osmanlıda yaşamış bir adam gibi anlatıyorsun. adam 100 sene önce oynamadı. iyice saçmalamaya başladınız. ben bir beşiktaşlı olarak karşıyım böyle şeylere. hep bu federasyonun yüzünden. düzgün yönetebilse
@lencom Açıp baktım ahada aşağıdaki yazıyor, Sende aç bak bakalım. 1955'te Galatasaray ile anlaştı. 1955-56 ve 1957-58 sezonlarında İstanbul Profesyonel Ligi şampiyonlukları yaşarken; ligde attığı gollerle üç sezon üst üste gol kralı oldu. 1959'da kurulan Millî Lig'de de gol krallıkları yaşamaya devam etti ve ligin ilk üç sezonunda gol kralı unvanını korudu.
@cengiz8887 yok metin okay mö 2000 li yıllarda oynadı. algının bu kadarı
FENER BAHÇENİN 28 şampiyonluğunu inkar eden cinconlar metin oktayın gol krallığının peşinde efsane Metin oktayı bile yok sayacak kadar basirestsizsiniz
@06volkan komıklıgını nakıte cevır bence sahneyı dene
hakan şükür ağzından yanlışlıkla çıksa hocanın programdan hemen kovulacak bu arada hoca hata yaptı metin oktayı eledi
Takım
O
Av
P
Geri Dön