Erkeklik hiç bu şekilde anlatılmamıştı!

Petri Damstén adlı bir fotoğrafçı ilginç bir çalışmaya imza attı. Erkekliği anlattığı fotoğraf sergisinde model olarak kendisi yer alan Damsten, 'Erkeğin olması gereken modelin çok kısıtlı ve genellikle zararlı olduğunu buldum.' dedi. İşte o distopik fotoğraflar...

Erkeklik hiç bu şekilde anlatılmamıştı!

Petri Damsten, yaptığı çalışmayı şöyle anlattı: “Toksik erkeklik” terimi günümüzde çok kullanılmaktadır ve bu sorunları daha fazla düşünmeme neden olan şeylerden biriydi. Ayrıca, depresyon ile olan geçmişimin, Distopya serilerinden çok güçlü olmasa da görüntülerde nu durumu yansıttığımı düşünüyorum.

Genellikle biraz gerçeküstü olan çalışmalar yapıyorum diyen Damsten, fotoğraflarda maske kullanmasının amacını ise şu sözlerle aktardı: Bence yüzümü gizlemek çoğu zaman hikayenin daha belirgin olmasına yardımcı oluyor. İnsanlar yüz görürse, fotoğraftaki bir kişiyle daha fazla bağlantı kurarlar. Bu maskeleri sevmemin sebeplerinden biri ve bunlardan küçük bir koleksiyonum var. Bu dizi maskelerinin temaya mükemmel bir şekilde uyduğunu düşündüm.

İşte Petri Damsten'nın erkekliği anlattığı o fotoğrafları...

1erkek

Yamalı çocukluk

2erkek

Arka plan gölgeler

3erkek

Çığlık

4erkek

Sana ne söylüyorsam onu yap

5erkek

Kabadayılar

6erkek

Adam ve gül

7erkek

Geride bırakmak

8erkek


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler