Eski İngiliz askeri istihbarat görevlisi James Gustaf Edward Le Mesurier İstanbul'da ölü bulundu

Beyoğlu'nda sokakta bulunan erkek cesedinin eski İngiliz askeri istihbarat görevlisi James Gustaf Edward Le Mesurier'e ait olduğu belirlendi. Olayı soruşturan polisin, İngiliz'in intihar ettiği ihtimali üzerinde durduğu belirtildi. Beyaz Baretliler'in kurucularından olan İngiliz'in evinin üçüncü katından düştüğü ifade edildi. İstanbul Valiliği'nden de açıklama geldi.

Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi Ali Paşa Medresesi Sokak'ta, Kılıç Ali Paşa Camisi'ne sabah namazı için gelen vatandaşlar, sokakta hareketsiz yatan bir kişiyi gördü.

İhbar üzerine, olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yerde yatan kişinin hayatını kaybettiğini belirledi.

Üzerinden kimliğini belirlemeye yarayacak herhangi bir belge çıkmayan ceset, yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Cesedin elleri ve ayaklarının kırık, yüzünün ise kesik halde olduğu belirtildi.

Polis ekiplerince yapılan araştırmada, söz konusu cesedin eski İngiliz askeri istihbarat görevlisi James Gustaf Edward Le Mesurier'e ait olduğu belirlendi.

{DB9F4ECA-C856-4B2F-83B8-5321DB1014DF}

EŞİNİN İFADESİ

Ekipler, olayla ilgili olarak eski İngiliz istihbarat subayının eşi Hedving Christina (39)'nın ifadesine başvurdu. Le Mesurier'in ikinci eşi olduğu öğrenilen İsveç vatandaşı kadın, eşinin son dönemde aşırı stres nedeniyle uyku ve antidepresan ilaçlar kullandığını ve iğne tedavisini olabilmek için birkaç gün önce Büyükada'daki evlerinden ayrılarak bu adrese taşındıklarını belirtti. Christina, olay günü saat 04.00'e kadar ayakta olduklarını, eşinin ilaçlarını aldıktan sonra uyuduklarını, saat 05.30 sıralarında dairenin kapısının çalınması üzerine uyandığında eşini yanında görmediğini ve dairenin penceresinden aşağı baktığında eşinin yerde hareketsiz halde yattığını gördüğünü söyledi.

Binanın güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri, binaya yabancı kimsenin giriş çıkış yapmadığını da tespit etti.

Olayı soruşturan polisin, Le Mesurier'in intihar ettiği ihtimali üzerinde durduğu belirtildi. Beyaz Baretliler'in kurucularından olan İngiliz'in evinin üçüncü katından düştüğü ifade edildi.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Beyoğlu'nda İngiliz uyruklu James Gustaf Edward Lemesurier'in ölümüyle ilgili geniş kapsamlı idari ve adli tahkikat başlatılmıştır." denildi.

BEYAZ BARETLİLER (MİĞFERLER) NEDİR?

Beyaz Baretliler (Miğferler), Suriye’de muhaliflerin ve Türkiye’nin kontrolündeki alanlarda sivil savunma faaliyeti gösteriyor.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
istihbaratimiz boş durmuyor :)
bizimkiler sıkmıştır kafasına
gebermeye gelmiştir.şimdi ingilizler buradan kendilerine pay çıkartırlar.tarihte olduğu gibi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler