Fabrika çalışanı havaya uçtu!

Çin'de hidrojeneratör reaktöründe temizlik yapıldığı sırada meydana gelen patlamada bir işçi çıkan alev topuyla havaya savruldu. Dehşete düşüren patlama kameralara anbean yansıdı.

Dünyanın en büyük ekonomilerinden Çin'de bir hidrojeneratör reaktöründe temizlik yapıldığı sırada patlama yaşandı. 2018'in Mayıs ayında yaşandığı belirtilen olaya ait görüntüler ise izleyenleri dehşete düşürdü. Wang Moumou isimli Çinli yetkili temizlik yaptığı sırada yaşanan patlamadan yaralı olarak kurtuldu.

Çin'de bulunan bir hidrojenasyon reaktöründe yapılan rutin temizlik çalışmaları sırasında birbiriyle etkileşime geçmemesi gereken iki kimyasal gaz bir araya gelerek korkunç bir patlamaya sebebiyet verdi. 1 numaralı reaktörü temizleyen Wan Moumou isimli fabrika işçisi temizlik sırasında reaktörün içine patlayıcı maddelerin girmesine sebep oldu. Temizlik yaparken, reaktörün içerisinde koruyucu nitrojen gazının olmadığını fark etmeyen Moumou, ethanol ile diğer kimyasalların bir araya karışmasıyla birlikte patlamaya maruz kaldı.

İŞÇİNİN SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILMADI

Hirdojenasyon reaktöründe bir anda yaşanan patlama ile ne olduğunu anlayamayan Moumou metrelerce yükseklikteki platformdan adeta uçtu. Yetkililer olayla ilgili soruşturmaya devam ederken, ethanol ile Raney nikelinin havayla temas etmesi sonucunda patlamanın yaşandığını duyurdu.

Moumou'nun sağlık durumu ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
AKP iktidarı , yeterli güvenlik önlemi almayan bu işletmeye nasıl ruhsat vermiş ,hayret!
kardeş olay çin de olmuş
Neyin kafası bu lan.
ironi yaptığını sanıyorsun hiç komik değil. Çin Ay çekirdeğini çitlemeye devam..
nasil bir beyin ve nasıl bir zulüm ki siz bu ülkede yaşıyorsunuz
her zaman ki gibi adem Toyan denen pislik saçan kişi artık diyorum ironi yaparken mantık dahilinde yap istersen orda bir insanın canı üzerinden hükümeti eleştiren sözler yapma adam akıllı düzgün cümleler kur istersen tabi insan isen
chp zihniyeti bu iste beyin olmadan tapmak
cignemeden yemek bu iste allah tez zamanda kafatasina beyin koysun kardes zor isin
@ademtoyan bırakın şu zıkkımı yahu :) neyin kafasını yaşıyorsunuz siz yaa
isinlanmis adam yaralı kurtulmuş...
adam nerde looo
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler