SPOR

CANLI

FIFA'dan Galatasaray'a Prandelli tehdidi

FIFA'dan Galatasaray'a Prandelli tehdidi

G.Saray yönetimi Cesare Prandelli'yi kovmak için menajerini İstanbul'a davet etti ama işi de oldukça zor...

G.Saray'da yönetim Cesare Prandelli'nin sözleşmesini feshetmenin yollarını ararken "buraya çalışmaya geldim para kazanmaya değil" diyen İtalyan teknik adam bir kez daha görevi bırakmaya niyeti olmadığını yöneticilere iletti. 

Yıllık 2 milyon 450 bin euro'dan 2 yıllık 4 milyon 900 bin euro garanti para artı alan Prandelli'nin sözleşmesinde yılda 500 bin euro'dan toplam 1 milyon euro da "imaj hakkı" maddesi bulunuyor.

5.9 MİLYON EURO TEK SEFERDE ÖDENİR MADDESİ VAR

Prandelli'nin sözleşmesinde Ünal Aysal'ın dediği gibi maddi anlamda bir "tazminat" madesi bulunmuyor. Fakat İtalyan teknik adam tek taraflı olarak görevinden alınırsa; sözleşmesinde yer alan 5 milyon 900 bin euro'nun kendisine tek seferde nakit olarak ödenmesi maddesi sözleşmede bulunuyor.

SÖZLEŞME DE 3.5 MİLYON DOLAR'LIK BONUS VAR

Prandelli'nin sözleşmesinde yer alan ve FIFA kurallarına göre Galatasaray'ı bağlayıcı olan "bonus"lar ise yönetiminin belini büküyor. Sarı-kırmızılı yönetim sözleşmesini tek taraflı feshetmesi durumunda; FIFA kuralları göre sözleşmede yazan; "lig şampiyonluğu halinde 1 milyon dolar, Türkiye Kupası şampiyonluğu halinde 500 bin dolar, Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final için 250 bin, yarı final için 500 bin, final için 1 milyon dolar bonus ödenir" maddelerinin hepsini kabul etmiş oluyor.

FAİZLER VE MAHKEME MASRAFLARI DA CABASI

Yani Yarsuvat yönetimi şu an için Prandelli'yi kovarsa; 5 milyon 900 bin euro artı; 3.5 milyon dolar bonuslar ödenmesi gerekiyor. Eğer yönetim sözleşmeyi tek taraflı fesheder ve Prandelli de FIFA'ya giderse bu kez dava sürecinde oluşacak faizler ve mahkeme masrafları da G.Saray'ın kasasından çıkacak.

(Fotospor)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
Beter olun bunlar daha iyi günler, fenerin bütün Hakkı burnunuzdan fitil fitil çıkacak
ülkemi hırsızların, şikecilerin hakkı olduğu bir ortama getirenlerin Allah bellarını verir inşallah. ama emin olun bu cimbom olmayacak
Aynen Şampiyonklar liğine katıldık Fenerin alacagı paraları yiyoruz diyenlere geldin.
Bunların parası da avrupa hakları da haydan gelip huya gitti farkettinizmi. Türkiyenin en büyük spor kulübünün hakkını yiyen GS ve TS'nin hali içler acısı ama hiç acıyamıyorum maalesef.
bunlar iyi günleri olsun da umarım daha beter olurlar sefiller.
valla doğru yani
3 TEMMUZUN ACISI HER BİR HÜCRENİZİ SARACAK DAHA KÖTÜ GÜNLER SİZİ BEKLİYOR BEDDUALARIMIZ SİZİNLE
Takım
O
Av
P
Geri Dön