SPOR

CANLI

Fotomaç'tan Beşiktaş'a fotomontaj skandalı

Günlerdir konuşulan ve gündemi meşgul eden gazete manşetindeki skandalı, Beşiktaş taraftarı ortaya çıkardı!

Fotomaç'tan Beşiktaş'a fotomontaj skandalı

Ömer Çelik/Mynet Spor

Fotomaç Gazetesinin birinci sayfasından yayınlanan ve Mete Kalkavan'ın taraflı bir yönetim sergilediğini öne süren haberin alt kısmındaki görsel herkesi şaşırttı.

KANLI FOTOMONTAJ!

Beşiktaş'ın yıldızı Ricardo Quaresma'nın Trabzonsporlu Yusuf Erdoğan'a sert müdahalesinin ardından Bordo-mavili oyuncunun tedavi edildiği sırada çekilen görsel, üzerindeki değişiklikler yapılarak okuyuculara sunuldu.

Lig TV'den alınan bu görüntüde Yusuf Erdoğan'ın bacağında herhangi bir kanama görülmezken Fotomaç Gazetesi, hem manşetten verdiği hem de olayların detaylarının aktardığı sayfasında Yusuf Erdoğan'ın kanlar içinde yerde kaldığını iddia etti.

Gazetenin manşetinde verilen bu görsel, Beşiktaş taraftarının farketmesiyle ortaya çıktı. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran görsel, aynı biçimde gazetenin diğer bir sayfasında daha kullanıldı.

DETAYLAR BÖYLE AKTARILDI

Fotomaç Gazetesi, haberin detaylarında ise bu metni kullandı: "Quaresma'nın taban vurduğu Yusuf, sahayı gözyaşları içinde terk etti. Oyuna devam edemeyen Yusuf'un ayağının son hali işte böyle görüntülendi."

Oysa ki Yusuf Erdoğan'ın yere düşüş anında ve sonrasında foto muhabirlerin objektiflerine yansıyan karelerde, görüntü bambaşkaydı!

Yusuf Erdoğan'ın darbe aldığı sol bacağında, herhangi bir kanama görülmezken darbeye bağlı hafif kızarıklık görüldü.

Gazetenin neden böyle bir montaj yaptığı anlaşılmazken, siyah-beyazlı taraftarlar olayı fark etmelerinin ardından çılgına döndü.

Fotomaç Gazetesi, Türkiye'nin en iyi yorumcularından Güntekin Onay'ın açıklamalarını da terör örgütü propagandası olarak okuyucularına aktarırken, Beşiktaş taraftarının ortaya çıkardığı bu fotomontaja nasıl yanıt vereceği merak ise ediliyor.

BEŞİKTAŞ TARAFTARI FOTOMAÇ'A SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDIRIYOR


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
ÖZGÜR BASIN ÇIĞIRTKANLARI YARIN İŞİNE GELMEDİMİ SİZİ DE YASAKLARLAR.ADAMIN BACAĞI KIRILINCA MI UYANACAKTINIZ.KRAMPON İZLERİNİ GÖRMEYEN KÖR YADA RUHSUZDUR.HELAL SANA FOTOMAÇ.SENİN GÖZÜNÜ PARA KAPATMADIĞI İÇİN DOĞRUYU GÖRDÜN VE GÖSTERDİN.AMA GÖZÜNÜ PARA KAPATANLAR İNSAN ÖLSEDE YAYINLAMAZ.
@bozturk61 arkadaşım pozisyon faul ve kart gerektirir buna kimse itiraz etmiyor. olayı olduğu gibi aktarsalar fikrimiz değişmeyecek pozisyon faul ve kart gerektirir. lakin olayı olduğu gibi aktarmayıp resimlere fotomontaj, metinlere abartma yapmanın manası nedir? doğruyu gösterdiğin için helal olsun diyorsun, gösterdikleri doğru olan olsa neden montaja gerek duydular? montaj yaptıklarına hemfikirsek hangi doğruyu gösterdikleri için helal diyorsun??
yahu arkadaşlar fotomontaj değil ... başka bi görüntü o.. tozluk rengine bakınız..
yahu arkadaşlar fotomontaj filan değil.. başka bi görüntü o... tozluk rengine baksanıza...
Ha yani kızarıklık yoksa sıkıntı yok öyle mi yazık ya gerçekten insan olarak ne hale geldik tarafsız objektif bir yaklaşımımız yok gazeteler zaten ayrı bir fiyasko ne yapsak insanlar arasına nifak tohumları eksek diye uğraşıyor gerçekten yazık.
ben olsam dava açarım, insanları tahrik etmek, galayana getirmek suçundan.
@sachets tamamda kimi kime it iti ısırmıyor
@sachets hadi ya oyle suc mu var...
Takım
O
Av
P
Geri Dön