Futbolcu kızlara camii cemaatinden tepki

Bingöl'de Merkez'de bulunan Hacı Hıdır Cami'nin karşısında oynanan kızlar arası futbol müsabakasına cami cemaatinden tepki geldi. Kadınların futbol oynamasının bölge halkının değerlerine ters düştüğünü belirten cami cemaatinin görüntüleri sosyal medyada olay yarattı.

TFF tarafından düzenlenen futbol turnuvası kapsamında çeşitli illerden Bingöl'e gelen futbolcu kızların maç yapmasına bölge halkından tepki geldi. Kadınların futbol oynamasının İslam'da yeri olmadığını belirten bir kişi,"Bu zemini hazırlayan etkili, yetkili bütün mercileri, kurumları kınıyorum. Tabi başta Futbol Federasyonu olmak üzere Bingöl'de böyle bir organizasyonun yapılmasının sebeplerini öğrenmek istiyoruz. Bu, ümmetin kodlarıyla oynamaktır. Bu, halkımızın değerleriyle oynamaktır. Kadın yaratılış ve fıtratı gereği, nazik, kibar bir vücuda ve yapıya sahiptir. Böylesi ikili mücadelenin olduğu sporları kadınlardan uzak tutulması gereken sporlar olduğunu düşünüyoruz. Bu işin sadece sağlık boyutudur. İşin asıl vahim yönü Müslüman toplumun değerlerini hiçe saymaktır" ifadesini kullandı.

Yeni cami cemaatinden olan başka bir kişi, "Caminin tam karşısında kızlar arası futbol oynatılmasının ahlak dışı bir harekettir. Bunun tepkisiz kalmaması gerekir. Bunu yapanları kınıyorum. Bu İslam dışı ahlaksızlıklara bir dur dememiz gerekiyor" dedi. Sosyal medyada hızla yayılan görüntülere bazı kişiler tarafından tepki verilirken, bazı kişiler tarafından da cami cemaatinin tepkisi haklı bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
bölge halkı yolsuzluk ve adaletsizliğe de aynı tepkiyi verdikleri gün konuşmaya hakları olur. Müslümanlık taslamayın
@kuzeyekspresi kim yapmış yolsuzluk git araştır ekrem imamoğlu
@abbas_durmaz_2000 kardeşin dün 1 bugün 2 adam daha masasına oturamadı .Sen biraz beyin salatası yesen fena olmayacak
@abbas_durmaz_2000 ismin geleceği gösteriyor .....abbas yolcu....hadi ikileyin artık ,yeter bu milleti gerdiniz pis cahil yobazlar .yeter dinle oynadığınız
Oksijen yerine karbonmonoksit soluyan tipler
@sippidi kesinlikle öyle... bingölde zihinsel engelli kıza esnafların tecavüz etmesine sessiz kalan cami cemaati futbol oynayan kızlar hakkında fetva veriyor. video boyunca sayısız defa baldırı çıplak diyor. demek ki kafası baldırda Allahın belasının. bi bunlar zaten müslüman başka kimse değil. orda futbol oynayan kızlar da en büyüğü 13-14 yaşlarında değilse hiç birşey bilmiyorum. doğu illerinde yetişkin kızlar bunun gibi sapıklar yüzünden hiç bir sosyal aktivite yapamıyorlar ki. sapık oğlu sapık..
@sippidi kuzlar ne alanlar futbölden gitsin yemek yapsınlar
@abbas_durmaz_2000 he he sen de git ye değil mi ? Hangi mağaradan yazıyorsun yogi
yaw siz ne sığırsınız yaww Allah Allah camiyi dikmişsiniz tepeye tüm Bingöl görülüyor manzaranızdan o zaman işinize gelmeyen herşey cami önünde altında karşısında deyip engel olun!!!::::):):)):):) (benimde karşı olduğum gerici olduğum şeyler var "sevgililik olayı") gibi. ama bu aşırı gibi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler