Mynet Trend

TFF'den futbolcularını döven antrenör için flaş karar!

Sosyal medyada soyunma odasında futbolcularına attığı tokatla gündem olan Antrenör Halit Kurt, “Alex Ferguson’un da David Beckham’a terlik attığını biliyoruz. Oyuncularımla aramda ağabey-baba ilişkisi var” dedi.

Soyunma odasında futbolcularını tokatladığı görüntülerin ortaya çıkmasıyla sosyal medyada gündem olan ve tepkileri üzerine çeken Meysuspor Antrenörü Halit Kurt, o gün yaşananları İhlas Haber Ajansı’na (İHA) anlattı.

Videonun 3 sezon öncesine ait olduğunu söyleyen Kurt, “Bahsi geçen video 3 sezon öncesine ait. Meysuspor-Kayseri İdmanyurdu U-19 müsabakasının devre arası görüntüleri. Orada olan bir oyuncu çekmiş. Kendi aralarında öyle duruyordu ama bugün servis edilmesi bana çok manidar geldi. 3-1 mağlup durumda soyunma odasına girmiştik. Soyunma odasında bir şekilde takıma müdahale etmem gerekiyordu ki bu şekilde etmiş oldum. Maçı da 5-3 biz kazandık. İşin orasında değilim ama bazen antrenörün bir yaptırımı ya da disiplin anlayışıyla ilgili tezahürleri olabiliyor. Bu da onlardan biri. Oyuncularımın tamamıyla bir aile ortamında görüşüyoruz. Yıllardır bir aile ortamında çalışıyoruz. 25 yıllık antrenörlük hayatımda bu hep böyle oldu. İlk günki başladığım heyecanla aynı bu işi sürdürüyorum. Fatih Terim’in dediği gibi; 'disiplin avucunuzdaki kuşa benzer, bırakırsanız kaçar, sıkarsanız ölür.' Antrenmanlarda da bazen koşu, şınav cezası ve antrenmandan gönderme gibi cezalar olabiliyor ama bu müsabaka esnası olduğu için devre arasında öyle bir durum oldu. Bu anlamda özür diliyorum. Özellikle orada geçen 2 kelime için” ifadelerini kullandı.

733

"ALEX FERGUSON DA DAVİD BECKHAM'A TERLİK ATTI"

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından oyuncularının kendisinin yanında olduğunu dile getirdiğini söyleyen Halit Kurt, “Bugün benim konumumda olan ve benden önceki jenerasyonda mevcutta bulunan birçok antrenörün zaman zaman başvurduğu bir yöntem. Alex Ferguson’un da David Beckham’a terlik attığını biliyoruz. Zaman zaman Fatih Terim’in de böyle şeyler yapabildiği söyleniyor. Oyuncularımın aileleri birlikte yanımda olduğunu bilmem beni mutlu etti. Bugün telefonlarım da hiç susmadı. Gerek sosyal medyadan yazarak gerek bizzat arayarak benimle ilgili olan olumlu düşüncelerini belirtmeleri beni memnun etti. Orada özellikle ölmüş anneme küfredenler de var. Onları tespit ettim, gerekli hukuki süreci başlatacağım. Benim öyle yapıyor olmam, kimsenin bana küfür etmesi hakkını vermez. Çünkü oyuncularımı seviyorum. Oyuncudan ziyade ağabey, baba ilişkisi var. Ayağı alçıya alınan bir oyuncumu 3. kata sırtımda çıkardığımı bilirim. Olmaması gereken bir şeydi ama maçta oldu. Normalde bir evli çiftin yatak odası nasıl mahremiyeti ise soyunma odası da bir antrenörün mahremiyetidir. Orada maçı kazanmak adına, kupayı almak adına böyle bir takım durumlar olabiliyor. Dediğim gibi bu birçok teknik adamın başvurduğu bir yöntemdir. Şimdi biz günah keçisi olduk” şeklinde konuştu.

TPFD: HUKUKİ BOYUTA TAŞINMASI İÇİN GİRİŞİMLERİMİZ BAŞLADI

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği, Kayseri'de antrenörlüğünü yaptığı amatör futbol takımının oyuncularına soyunma odasında tokat atan Meysuspor antrenörü Halit Kurt'a tepki gösterdi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, yaşanan olayını asla tasvip edilemeyeceği belirtilerek, "Olayının yakın takipçisi olduğumuzun bilinmesini isteriz. Konuyla ilgili şu anda farklı takımlarda oynayan o dönemki Meysusporlu futbolcu kardeşlerimiz ile iletişime geçmiş bulunmakta ve olayı Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) şikayet ederek hukuki boyuta taşımak konusunda girişimlerimizin başladığını belirtmek isteriz." denildi.

Halil Kurt'un hala Meysuspor'da antrenörlük yaptığı aktarılan açıklamada, "Şahsın asla tasvip edilmeyecek bu tip eğitmen davranışları sergilemesinin spor ahlakı ile bağdaşmadığını ve bir daha yaşanmaması için gereken girişimlerde bulunacağımızı beyan ederiz." ifadeleri kullanıldı.

ASKF: OLAYI DA MALUM KİŞİYİ DE KINIYORUZ

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Musa Soykarcı, Kayseri'de antrenörlüğünü yaptığı amatör futbol takımının oyuncularına soyunma odasında tokat atan Meysuspor antrenörü Halit Kurt'u şiddetle kınadıklarını belirtti.

Sümer Amatör Evi'nde basın toplantısı düzenleyen Soykarcı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak Kayseri gençliğine en güzel şekilde hizmet etmeye çalışırken böyle bir olayla anılmaktan dolayı üzgün olduklarını söyledi.

Soyunma odasında aynı zamanda kulüp yöneticisi olan antrenör tarafından çocukların tokatlanması ve hakarete uğramasının sosyal medyada yer almasının büyük bir yankı uyandırdığına dikkati çeken Soykarcı, "Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak güzel çalışmalar yaparken Kayseri'mizin bu tür olaylarla anılmasından dolayı son derece üzgünüz. Bu olayı yapan malum kişiyi de şiddetle kınıyoruz. Olay 2016-2017 yılının ilk yarısında 19 yaş altı müsabakasında yaşanmış. Takımı mağlup olan hoca yapıyor. Olayın hem adli hem de sportif cezai tarafı var." diye konuştu.

Soykarcı, konuyu TFF'ye ilettiklerini hukuk müşavirliğinin konunun takipçisi olacağını aktardı.

Bu tür olayların olmaması için gelecek hafta tüm kulüp yöneticileriyle bir araya geleceklerini dile getiren Soykarcı, Kayseri'nin en köklü ve spora en çok destek veren firmalarından biri olan Meysu'nun da konuyla birlikte anılmasının üzücü olduğunu altını çizdi.

Soykarcı, söz konusu takım ile Meysu firmasının sponsorluk anlaşmasının 2019 yılının mart ayında sona erdiğini de sözlerine ekledi.

MEYSU'DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Meysu Gıda Sanayi ve Tic. AŞ'den yapılan yazılı açıklamada ise, şu ifadelere yer verildi:

"Meysu Gıda amatör spora destek vermek, spora ve sporculara katkı sağlamak adına sadece Kayseri Meysuspor Kulübü'nün isim sponsoru olmuş ancak bu sponsorluk 2019 yılı mart ayında sona ermiştir. 24 Ekim'de sosyal paylaşım sitelerine yansıyan ve Teknik Direktör Halit Kurt tarafından oyunculara karşı şiddet uygulanan görüntüler tüm Türkiye gibi tarafımızca üzüntüyle izlenmiştir. Yaşanan olaya ilişkin olarak sponsorluğumuzun sona ermiş olması nedeniyle herhangi bir müdahalede bulunamasak da bu olayı şiddetle kınadığımızı ve kulüp adında isim değişikliği yapılması amacıyla gerekli yasal süreci başlattığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

TFF'DEN AÇIKLAMA: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Türkiye Futbol Federasyonu, yaşanan şiddet olayı sonrası soruşturma başlatıldığını açıkladı.

TFF'den yapılan açıklamada, "Kayseri Meysu Spor amatör futbol takımı oyuncularına şiddet uygulandığına dair kamuoyuna yansıyan görüntüler üzerine soruşturma açılmıştır. Halit Kurt isimli şahıs hakkında gerekli disiplin ve yasal işlemler başlatılmıştır." denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön